Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy jest ustalony termin przekazania rodzicom informacji o gotowości szkolnej dziecka - chodzi o diagnozę wstępną, tzw. jesienną?
Na podstawie § 3 ust. 7 i 8 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 27 sierpnia 2019 r. w sprawie świadectw, dyplomów państwowych i innych druków (Dz.U. z 2019 r., poz. 1700) dyrektor wydaje rodzicom dziecka spełniającego obowiązek rocznego przygotowania przedszkolnego informację o gotowości dziecka do podjęcia nauki w szkole podstawowej. W przypadku dziecka mogącego podjąć naukę w szkole podstawowej w wieku 6 lat, informację o gotowości dziecka do podjęcia nauki w szkole podstawowej wydaje się na wniosek rodziców złożony nie później niż do dnia 30 września roku szkolnego poprzedzającego rok szkolny, w którym dziecko może rozpocząć naukę w szkole podstawowej. Informację wydaje się w terminie do końca kwietnia roku szkolnego poprzedzającego rok szkolny, w którym dziecko ma obowiązek lub może rozpocząć naukę w szkole podstawowej. Jeśli natomiast dane przedszkole oprócz ww. „ostatecznej” diagnozy przeprowadza i dokumentuje także wcześniejsze, wstępne informacje o gotowości szkolnej, wówczas terminy ich przeprowadzania i przekazywania rodzicom wyników powinien określać statut konkretnej placówki wychowania przedszkolnego, ponieważ nie określają go obowiązujące przepisy (art. 102 ust. 1 pkt 12 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe, Dz. U. z 2019 r., poz. 1148 ze zm.).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy nauczyciel emerytowany placówki A ma prawo korzystać z ZFŚS tejże placówki jeśli będąc emerytem jest jeszcze dyrektorem placówki B, która jest szkołą stowarzyszeniową i nie tworzą tam ZFŚS? Jaka jest podstawa prawna? Czy tylko orzecznictwo sądowe?
- Odpis na ZFŚS liczymy na dzień 31 maja 2023 wg przeciętnej liczby zatrudnionych. Ponadto zgodnie z kartą nauczyciela liczymy 5% pobieranych emerytur na podstawie PIT 40 za rok 2022, ustalamy kwotę odpisu na emeryta i liczymy przez ilość emerytów nauczycieli w szkole. Jak postąpić w przypadku nauczycieli, którzy przeszli na emeryturę z dniem 28 stycznia 2023 r. oraz 27 lutego 2023 r.? Czy wykazujemy ich z zerowym przychodem z emerytury za 2022? Czy podajemy miesięczną pobraną emeryturę w styczniu 2023?
Prawo wewnątrzszkolne (regulaminy, procedury) Przeczytaj odpowiedź
- W związku ze zmianą Ustawy o systemie oświaty od 1 wrzenia 2015r. musi być zmieniony statut przedszkola? Jeśli tak, to jakich zmian ma on dotyczyć?
Prawo wewnątrzszkolne (regulaminy, procedury) Przeczytaj odpowiedź
- Jak wygląda nadzór nad majątkiem szkoły w czasie wakacji?
Prawo wewnątrzszkolne (regulaminy, procedury) Przeczytaj odpowiedź
- Co dyrektor szkoły ma zrobić w sytuacji gdy dwie uczennice wyjeżdżają na cały rok szkolny na wymianę młodzieży za granicę? Czy musi gdzieś to zgłaszać? Uczennice dalej zostają naszymi uczennicami i w każdym sprawozdaniu są brane pod uwagę?
Prawo wewnątrzszkolne (regulaminy, procedury) Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe