Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy dziecko z orzeczenie o niepełnosprawności umiarkowanej, może uczęszczać do szkoły ogólnodostępnej powyżej 8-go roku życia? Do którego roku życia może uczęszczać do klasy "0"?
Jeśli pytanie dotyczy dziecka posiadającego orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego ze względu na niepełnosprawność intelektualną w stopniu umiarkowanym – wydane przez właściwą Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną, to należy zastosować się do przepisów mówiących, iż dzieci posiadające orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego mają możliwość dwukrotnego odroczenia spełniania obowiązku szkolnego, a więc mogą uczęszczać do tzw. „0” nie dłużej niż do końca roku szkolnego w tym roku kalendarzowym, w którym dziecko kończy 9 lat - art. 1 pkt 2 lit. a i pkt 6 ustawy z dnia 29 grudnia 2015 r. o zmianie ustawy o systemie oświaty oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. z 2016 r., poz. 35).
Nie ma przepisu prawnego zakazującego dziecku niepełnosprawnemu – bez względu na rodzaj i stopień tej niepełnosprawności, czy też wiek życia – uczęszczania do szkoły ogólnodostępnej. Typ szkoły, w jakiej dziecko ma realizować obowiązek szkolny sugerowany jest rodzicom w orzeczeniu o potrzebie kształcenia specjalnego. Jednak ostateczny wybór placówki dla dziecka należy wyłącznie do rodziców.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy Plan nadzoru pedagogicznego powinien być podjęty przez Radę Pedagogiczną uchwałą?
Nadzór pedagogiczny Przeczytaj odpowiedź
- Pełnię nadzór pedagogiczny( jestem na stanowisku kierowniczym) za dyrektora nie będącego nauczycielem (niepedagogicznego). W naszej placówce odbywają się wycieczki szkolne. Czy jako osoba pełniąca nadzór mogę podpisywać się pod kartą wycieczki zamiast dyrektora placówki?
I drugie pytanie- jeśli w placówce jest wicedyrektor (również niepedagogiczny) czy może on podpisywać dokumenty (karta wycieczki, dzienniki zajęć, inne). Czy wicedyrektor może prowadzić w zastępstwie dyrektora radę pedagogiczną?
Nadzór pedagogiczny Przeczytaj odpowiedź
- Mam pracownika, który został przeze mnie poinformowany o wszczęciu procedury oceny pracy dnia 9 marca br. Od dnia 27 kwietnia do 12 czerwca br. przebywał na zwolnieniu lekarskim. Wkrótce nauczyciel idzie na urlop wakacyjny.
Czy i do kiedy powinnam dokonać oceny jego pracy?
Nadzór pedagogiczny Przeczytaj odpowiedź
- Czy konieczne są zmiany w statucie szkoły dotyczące prowadzenia konferencji RP online? Nie wprowadziłam ich, wychodząc z założenia, że nie narzuca się w statucie formy zebrań RP. Czyli w domyśle, może to być forma stacjonarna lub online.
Nadzór pedagogiczny Przeczytaj odpowiedź
- W szkole z nowym rokiem powstał odział sportowy, który liczy 14 osób, cała klasa liczy 19 osób. Przy zakładaniu klasy okazało się, że nie ma wystarczającej liczby dzieci do drugiej dyscypliny. Organ prowadzący wyraził zgodę na 10 godzin wychowania fizycznego dla tej klasy. Czy jest to nadal oddział sportowy oraz czy taką klasę można wykazać w SIO?
Nadzór pedagogiczny Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe