Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

DOKUMENT DO SPRAWDZENIA

ZAMÓW DOKUMENT

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne Ponieważ rada gminy straciła upoważnienie do ustalania pobierania opłat od rodziców dzieci sześcioletnich, a jednocześnie przepis art. 14ust. 5 pkt 1 UoSO wprost stanowi,...

PORADA PRAWNA

20 stycznia 2017 Prawo oświatowe

Czy dziecko urodzone w 2011 r. w styczniu powinno być zwolnione z opłaty za zajęcia realizowane po podstawie programowej? W sąsiedniej gminie twierdzą, że tylko zwolnione są dzieci 6 -letnie realizujące roczne przygotowanie przedszkolne.

Ponieważ rada gminy straciła upoważnienie do ustalania pobierania opłat od rodziców dzieci sześcioletnich, a jednocześnie przepis art. 14ust. 5 pkt 1 UoSO wprost stanowi, że rada gminy określa wysokość opłat za korzystanie z wychowania przedszkolnego dzieci w wieku do lat 5 w prowadzonych przez gminę placówkach wychowania przedszkolnego, bez dodatkowego wskazania, że z opłaty są zwolnione jedynie dzieci realizujące obowiązkowe roczne przygotowanie przedszkolne, oznacza to, że od szóstych urodzin dziecka nie można pobierać od rodziców opłat za dodatkowe zajęcia bez względu na to, czy takie przygotowanie dziecko realizuje, czy też nie.

 

 

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Podstawa prawna

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe

Copyright 2020 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT