Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy dyrektor zgodnie z nowymi przepisami musi dwa razy w roku przedstawiać Radzie Pedagogicznej wnioski z nadzoru pedagogicznego? Wynikało to z art. 40 ust. 7 ustawy o systemie oświaty, który jest uchylony. W rozporządzeniu MEN o nadzorze pedagogicznym z sierpnia 2017r., par. 24 zobowiązuje dyrektora do przedstawienia wniosków z nadzoru pedagogicznego do 31 sierpnia każdego roku, ale nie ma w nim mowy ile razy, jak było zapisane w u.o s.o. Jak więc należy tą kwestie interpretować?
Dyrektor szkoły lub placówki przedstawia radzie pedagogicznej, nie rzadziej niż dwa razy w roku szkolnym, ogólne wnioski wynikające ze sprawowanego nadzoru pedagogicznego oraz informacje o działalności szkoły. Dyrektor szkoły lub placówki, w terminie do dnia 31 sierpnia, przedstawia na zebraniu rady pedagogicznej, a w przypadku szkoły lub placówki, w której nie tworzy się rady pedagogicznej – na zebraniu z udziałem nauczycieli i osób niebędących nauczycielami, które realizują zadania statutowe szkoły lub placówki, wyniki i wnioski ze sprawowanego nadzoru pedagogicznego. Z cytowanych aktów prawa wynika jednak, że obowiązek obejmuje 2 terminy.
Podstawa prawna: 1. ROZPORZĄDZENIE MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ z dnia 25 sierpnia 2017 r. w sprawie nadzoru pedagogicznego, w szczególności § 24. 2. USTAWA z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (ze zm.), w szczególności art. 69 ust. 7.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Proszę o wzór uchwał rady pedagogicznej wraz z podstawą prawną na rok 2017 - klasyfikacyjne : śródroczna i końcowa , stypendialna, projekt arkusza organizacji szkoły , aneksu do arkusza, przydziału zadań z arkusza organizacji szkoły
Nadzór pedagogiczny Przeczytaj odpowiedź
- Proszę o aktualne zasady oceniania nauczycieli od 1 stycznia 2019, wzór regulaminu i przykładowe karty oceny
Nadzór pedagogiczny Przeczytaj odpowiedź
- Czy uczeń z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego wydane z uwagi na Autyzm, jednak w normie intelektualnej może uczęszczać do szkoły Branżowej I st specjalnej. Nadmieniam ze uczeń ma trudności z codziennym funkcjonowaniem i nauką w szkole masowej nie wpływa dobrze
na ucznia. Rodzic chce zapisać ucznia kierując się dobrem dziecka. Zarówno w szkole masowej, jak i ogólnodostępnej będzie realizować tą samą podstawę programową i korzystać z tych samych podręczników. Jak można to uczniowi i rodzinie umożliwić? Na jakie podstawy prawne się powołać lub od kogo uzyskać zgodę?
Nadzór pedagogiczny Przeczytaj odpowiedź
- Jakie przedmioty powinna realizować uczennica w ciąży w gimnazjum objęta indywidualnym nauczaniem?
Nadzór pedagogiczny Przeczytaj odpowiedź
- Od 1 września 2015 jestem p.o. dyrektora szkoły podstawowej , również od tego samego dnia w mojej szkole zatrudniony jest nauczyciel języka polskiego (na 10 m-cy czyli na okres mojego pełnienia obowiązków). Tenże nauczyciel wystąpił z wnioskiem o ocenę jego pracy. Jest mi o tyle trudno, że pracuję z tym Panem zaledwie 8 miesięcy, czy są przepisy, które ewentualnie pozwalają na zasięgnięcie opinii z poprzedniej placówki? Pracował w niej 18 lat , czy jestem zmuszona wydać ocenę na podstawie wiedzy, którą posiadam na obecną chwilę. Nadmieniam że z dniem 30 czerwca 2016 formalnie ten Pan przestaje być pracownikiem naszej szkoły. A termin wydania oceny mam do 2 lipca 2016.
Nadzór pedagogiczny Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe