Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

DOKUMENT DO SPRAWDZENIA

ZAMÓW DOKUMENT

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne Zgodnie z § 64 ust. 1 i 2 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 27 sierpnia 2019 r. w sprawie świadectw, dyplomów państwowych i innych druków (Dz.U. z 2019 r.,...

PORADA PRAWNA

13 lutego 2020 Prawo oświatowe

Czy arkusz ocen o symbolu MEN-I/40/2 jest taki sam dla uczniów branżowej szkoły I stopnia będących absolwentami gimnazjum i szkoły podstawowej? Oczywiście chodzi mi o uczniów, którzy przyszli do ww. szkoły 1 września 2019 r.

Zgodnie z § 64 ust. 1 i 2 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 27 sierpnia 2019 r. w sprawie świadectw, dyplomów państwowych i innych druków (Dz.U. z 2019 r., poz. 1700), od roku szkolnego 2019/2020 arkusze ocen według wzoru nr 40 z załącznika nr 3 do rozporządzenia (MEN-I/40/2) zakłada się uczniom branżowej szkoły I stopnia, a więc zarówno będącym absolwentami gimnazjum, jak i szkoły podstawowej. W przypadku uczniów branżowej szkoły I stopnia będących absolwentami dotychczasowego gimnazjum w ww. arkuszu ocen w części "Obowiązkowe zajęcia edukacyjne" na kolejnej wolnej pozycji wpisuje się zajęcia "Edukacja dla bezpieczeństwa". Formularz jest więc ten sam dla uczniów po szkole podstawowej oraz gimnazjum, natomiast należy przy wypełnianiu arkusza ocen uwzględnić powyższą różnicę w treści arkusza absolwentów gimnazjum. 

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

PODOBNE PROBLEMY

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe

Copyright 2020 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT