Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

DOKUMENT DO SPRAWDZENIA

ZAMÓW DOKUMENT

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne Dotacja przysługuje na każde dziecko, czyli jej ostateczna wysokość jest uzależniona od rzeczywistej liczby dzieci. Zasady i terminy jej rozliczania ustala organ stanowiący...

PORADA PRAWNA

08 października 2015 Prawo oświatowe

Chciałam uzyskać informację czy w przypadku większej liczby dzieci w roku szkolnym 2015/2016 od września aniżeli była dana informacja do ustalenia budżetu przez - w ty przypadku - Starostwo Powiatowe CZY w/w Powiat ma prawo nie zapłacić za te dzieci przez 4 miesiące czyli do grudnia?

Dotacja przysługuje na każde dziecko, czyli jej ostateczna wysokość jest uzależniona od rzeczywistej liczby dzieci. Zasady i terminy jej rozliczania ustala organ stanowiący jednostki samorządu terytorialnego. W przypadku, gdy rada powiatu przyjęła rozliczenie raz w roku w związku z jego zakończeniem, wyrównanie dotacji w związku z liczbą dzieci wyższą niż planowana i podana do dnia 30 września poprzedniego roku, może nastąpić na koniec lub po zakończeniu roku (art. 90 ust. 3c i ust. 4 UoSO). 

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Podstawa prawna

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

PODOBNE PROBLEMY

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe





Copyright 2021 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT