Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Chcę otworzyć placówkę niepubliczną, czy dotacja będzie przysługiwać na każde dziecko od otwarcia przedszkola czy dopiero po pierwszym pół roku prowadzenia placówki?
Dotacja przysługuje od dnia 1 stycznia 2018 r. pod warunkiem, że do dnia 30 września 2017 r. podano gminie planowaną liczbę uczniów przedszkola. Jeśli termin ten nie został dochowany, ustawa gwarantuje dotację od dnia 1 tycznia 2019 r., jeśli informacja o planowanej liczbie uczniów zostanie podana gminie do 30 września 2018 r. Wcześniejsze uzyskanie dotacji zależy od tego, czy organ prowadzący złoży w gminie wniosek i oraz czy wójt (burmistrz, prezydent miasta) go pozytywnie rozpatrzy (nie ma takiego obowiązku) – art. 90 ust. 2b i ust. 2g UoSO, art. 33 ust. 1 pkt 1 i ust. 4 ustawy z dnia 27 października 2017 r. o finansowaniu zadań oświatowych (http://orka.sejm.gov.pl/opinie8.nsf/nazwa/1837_u/$file/1837_u.pdf).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- 1. Ile trwa godzina karciana? 45 minut czy 60 minut w odniesieniu do nauczyciela terapeuty w szkole specjalnej (np. SI, reedukacja) ?
2. Czy może nie otrzymać promocji w ostatniej klasie etapu edukacyjnego dziecko, które ma aktualnie wydłużony etap edukacyjny w szkole specjalnej?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Czy ze względu na bardzo zły stan zdrowia i niemożność wychodzenia z domu emerytka może upoważnić na stałe swojego syna do składania wniosków o świadczenia z funduszu socjalnego w jej imieniu z jego podpisem oraz do odbierania przyznanych świadczeń (zapomogi itp.)?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Od nowego roku szkolnego, chcę wprowadzić naukę pływania w ramach zajęć wychowania fizycznego w klasach II-III. Zajęcia będą odbywały się na basenie oddalonym od szkoły o 30 km. Jak rozpisać zajęcia w dzienniku? Co z czasem dojazdu i powrotu do szkoły?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Czy obowiązkowe są plany zespołów przedmiotowych i czy nadal obowiązują?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Przy szkole podstawowej funkcjonuje zespół wychowania przedszkolnego (jako odrębna placówka oświatowa uwzględniona w RSPO). Realizowane jest w nim wychowanie przedszkolne (poniżej klasy 0) dla dzieci 3-5-letnich w wymiarze 20 godz. tygodniowo. Ma on przydzieloną jedną salę dydaktyczną, korytarz i toalety są wspólne dla zespołu i szkoły. W zespole tym nie ma zatrudnionego nauczyciela, zajęcia realizuje nauczyciel zatrudniony w szkole. Jest to bardzo problematyczne. Uniemożliwia prawidłową sprawozdawczość np. do GUS, SIO.
Jakie działania należy podjąć na poziomie szkoły i organu prowadzącego, w celu likwidacji zespołu wychowania przedszkolnego (jako odrębnej jednostki), a następnie włączenia go w struktury szkoły jako oddziału przedszkolnego?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe