Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Bursa Szkolna, którą kieruję, zamierza podjąć działania w kierunku nadania placówce imienia. W rozporządzeniu MEN z 11.08.2017 r., poz.1606, które określa działalność bursy nie ujęto tej kwestii. Rozporządzenie MEN z 17.03.2017 r., poz. 649 dotyczące publicznych szkół i przedszkoli ujmuje tę kwestię, ale w mojej ocenie dotyczy to wyłącznie publicznych szkół i przedszkoli, a nie bursy. Co w takiej sytuacji? Na jaką podstawę prawną można się powołać? Bursa jest placówką publiczną.
Na podstawie art. 368 pkt 4 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Przepisy wprowadzające ustawę – Prawo oświatowe, Dz. U. z 2017 r., poz. 60 ze zm. obecnie z powodu niewydania jeszcze nowych przepisów po reformie oświaty, określających ramowe statuty m.in. publicznej bursy, zachowuje moc § 1 ust. 2 załącznika nr 8 do rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 7 marca 2005 r. w sprawie ramowych statutów placówek publicznych (Dz.U. z 2005 r. Nr 52, poz. 466), zgodnie z którym bursie nadaje imię organ prowadzący, na wniosek rady bursy lub wspólny wniosek rady pedagogicznej, rady rodziców i samorządu wychowanków.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Jakie dokumenty i na jakiej podstawie obowiązują bibliotekarza szkolnego? Czy jest obowiązek korzystania z elektronicznego programu w celu prowadzenia ewidencji biblioteki?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- We wrześniu do szkoły zapisany został uczeń posiadający obywatelstwo ukraińskie (na podstawie umowy o wynajem mieszkania przez matkę na terenie naszego obwodu). Od 7 października przestał uczęszczać do szkoły. Uczeń nie jest nigdzie zameldowany. Czy szkoła może wykreślić go z listy uczniów? Kto jest odpowiedzialny za spełnianie obowiązku szkolnego ucznia?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Prowadzenie szkoły publicznej zostało przekazane przez gminę stowarzyszeniu na podstawie umowy. Dyrektor został odwołany przez wójta ze stanowiska, ale w dalszym ciągu pozostał nauczycielem zatrudnionym w szkole na czas nieokreślony tylko nie na podstawie KN a KP. Zarząd stowarzyszenia powierzył mu stanowisko dyrektora. Moje pytanie brzmi: czy wójt gminy powinien wydać owemu dyrektorowi świadectwo pracy za okres jego zatrudnienia w szkole prowadzonej przez gminę?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel złożył podanie o rezygnację z wychowawstwa po "wymianie zdań" z rodzicem. Proszę o wzór pisma, w którym dyrektor nie akceptuje rezygnacji.
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Proszę o wskazanie wzorów dokumentów, które powinno złożyć stowarzyszenie prowadzące obecnie publiczną 6 letnią szkołę podstawową do JST, aby od września móc prowadzić 8- letnią Szkołę Podstawową.
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe