Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne Kurator oświaty jest organem uprawnionym do badania ważności czynności związanych z awansem zawodowym nauczycieli. Nadanie stopnia awansu zawodowego nauczycielowi bez...

PORADA PRAWNA

05 października 2017 Awans zawodowy

18.09.2017r. zadałam pytanie. Nauczyciel na akcie nadania ma stopień "Nauczyciel mianowany z przygotowaniem pedagogicznym". Czy Komisja powołana przez Kuratora w postępowaniu kwalifikacyjnym na stopień nauczyciela dyplomowanego może zakwestionować jego przygotowanie pedagogiczne? Kuratorium twierdzi, że może uchylić wcześniejsze akty lub nie dopuścić nauczyciela do postępowania ponieważ ma wątpliwości co do przygotowania pedagogicznego tego nauczyciela.

Kurator oświaty jest organem uprawnionym do badania ważności czynności związanych z awansem zawodowym nauczycieli. Nadanie stopnia awansu zawodowego nauczycielowi bez pełnych kwalifikacji (np. bez przygotowania pedagogicznego udokumentowanego zgodnie z przepisami ws kwalifikacji nauczycieli) skutkuje wydaniem przez kuratora decyzji administracyjnej niestwierdzającej nieważność decyzji o nadaniu stopnia awansu, a więc nadanie stopnia awansu traktuje się jako niebyłe (art. 9h w zw. z art. 9b ust. 1 i art. 9 ust. 1 pkt 1 KN). W ten sposób może zostać stwierdzona nieważność kilku decyzji. Ponadto kurator może nie wyznaczyć komisji kwalifikacyjnej, gdyż zbędne jest zmierzanie do nadania kolejnego stopnia awansu nauczycielowi, któremu w sposób nieważny nadano poprzednie stopnie awansu (art. 9h w zw. z art. 9g ust. 3 KN).

 

 

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

PODOBNE PROBLEMY

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe

Copyright 2022 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT