Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne Obowiązek przedłożenia przez nauczyciela przed podjęciem zatrudnienia zaświadczenia o niekaralności (art. 10 ust. 8a Karty Nauczyciela) istnieje od 23.08.2008 r. Obowiązek...

PORADA PRAWNA

04 marca 2019 Kadry

1. Czy nauczyciel zatrudniony w szkole przed 1 stycznia 2017r. zobowiązany jest do przyniesienia zaświadczenia o niekaralności? 2. Czy nauczyciel który rozpoczął pracę po 1 września 2017r. w danej szkole na 1/6 etatu, a oprócz tego już od kilku lat jest zatrudniony na cały etat w innej szkole jest zobowiązany dostarczyć szkole (w której ma 1/6 etatu i nie jest to jego szkoła macierzysta) zaświadczenie o niekaralności?

Obowiązek przedłożenia przez nauczyciela przed podjęciem zatrudnienia zaświadczenia o niekaralności (art. 10 ust. 8a Karty Nauczyciela) istnieje od 23.08.2008 r. Obowiązek ten dotyczy każdego stosunku pracy (przepisy nie ograniczają go do szkoły będącej głównym miejscem pracy nauczyciela).

 

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe





Copyright 2019 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT