Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNYKomunikaty MEiN

Zmiany w kształceniu zawodowym – rozmowa w MEN

Teresa Wargocka Sekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej spotkała się wczoraj z przedstawicielami Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej.

Uczestnicy spotkania rozmawiali o głównych kierunkach dobrej zmiany w kształceniu zawodowym, która rozpocznie się 1 września 2017 r.

Zgodnie z założeniami zaproponowanymi przez MEN, główny nacisk położony będzie na zwiększenie udziału pracodawców w kształceniu zawodowym. Będzie miał on kluczowe znaczenie w systemie edukacji oraz przyczyni się do rozwoju gospodarki.

Wiceminister edukacji zaprosiła przedstawicieli pracodawców do aktywnej współpracy w realizacji projektu „Partnerstwo na rzecz kształcenia zawodowego”. Z kolei przedstawiciele Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej podkreślali dobrą współpracę z Ministerstwem Edukacji Narodowej oraz z Departamentem Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. Pozytywnie została przyjęta przez nich także możliwość kształcenia młodzieży w nowym zawodzie mechanik – operator maszyn do produkcji drzewnej.

 

Departament Informacji i Promocji
Ministerstwo Edukacji Narodowej 

Data: 2016/09/21

 
Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe

Copyright 2024 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT