Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
Komunikaty MEiN
Zapraszamy pracodawców do udziału w kolejnym spotkaniu branżowym
Przypominamy, że w dniach 5 i 6 grudnia w Warszawie (Hotel Holiday Park, ul. Heroldów 1B) odbędzie się kolejne z cyklu dwunastu seminariów branżowych. Tym razem do udziału w konferencji zapraszamy pracodawców z branży hotelarsko-gastronomiczno-turystycznej oraz spożywczej. We wtorkowym spotkaniu udział weźmie wiceminister Marzena Machałek.
Gościem specjalnym wydarzenia będzie Karol Okrasa, absolwent technikum gastronomiczno-hotelarskiego a zarazem jeden z najbardziej cenionych kucharzy w Polsce.
Celem seminariów jest wypracowanie konkretnych zmian w szkolnictwie branżowym w oparciu o uwagi i praktyczne wskazówki pracodawców. We wcześniejszych spotkaniach udział wzięli przedstawiciele branż m.in.: fryzjersko-kosmetycznej, artystyczno-medialnej, skórzano-obuwniczej, włókienniczo-odzieżowej, transportu kolejowego, drogowego, ekonomiczno-administracyjnej, a także ochrony zdrowia i drzewno-meblarskiej.
– Liczymy na to, że pracodawcy aktywnie włączą się w zmienianie szkolnictwa zawodowego. Polska gospodarka potrzebuje dobrze wykształconych fachowców – podkreśla Marzena Machałek Sekretarz Stanu w MEN.
W każdym spotkaniu uczestniczą przedstawiciele pracodawców, resortów związanych z daną branżą, Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, Instytutu Badań Edukacyjnych, Ośrodka Rozwoju Edukacji oraz eksperci z Ministerstwa Edukacji Narodowej.
Dyskusje dotyczą najważniejszych aspektów kształcenia zawodowego. Chodzi o odpowiedź na pytania: w jakich branżach i zawodach powinniśmy uczyć młodych ludzi i jak należy weryfikować wiedzę i umiejętności uczniów. Ważne jest również omówienie problemów danej branży i jej potrzeb. Głos pracodawców i praktyków jest więc kluczowy.
Serdecznie zapraszamy do udziału!
Seminarium branżowe zostało zorganizowane w ramach projektu Ośrodka Rozwoju Edukacji pn. „Partnerstwo na rzecz kształcenia zawodowego. Etap 1: Forum partnerów społecznych” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Data: 2017/12/04
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe