Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
Komunikaty MEiN
Zakończyły się ferie zimowe
Dziś do szkół po dwutygodniowej przerwie wrócili uczniowie z czterech województw, którzy ferie rozpoczęli 11 lutego. Tym samym zakończyły się tegoroczne ferie zimowe, w których uczestniczyło więcej uczniów niż w latach ubiegłych.
W tym roku szkolnym w całym kraju wolne od zajęć szkolnych miało blisko 5 milionów uczniów (4 865 331 dzieci) z 28 845 szkół dla dzieci i młodzieży.
Uczniowie z województw: lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego i śląskiego mieli ferie od 14 do 29 stycznia. Dzieci z województw: podlaskiego i warmińsko-mazurskiego – od 21 stycznia do 5 lutego, a z województw: kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i wielkopolskiego – od 28 stycznia do 12 lutego.
Następna okazja do przerwy w nauce – z okazji świąt wielkanocnych – będzie w terminie od 13 do 18 kwietnia.
Tegoroczne ferie to także wzrost liczby osób, które wyjechały na zorganizowany wypoczynek. Według bazy wypoczynku prowadzonej przez MEN, w sumie w zorganizowanych feriach zimowych uczestniczyło 310 172 uczniów (ponad 16 tys. więcej niż w poprzednim roku). W Polsce wypoczywało ponad 96% z nich (298 501 uczestników). W porównaniu z ubiegłymi latami, nastąpił również wzrost liczby zarejestrowanych wypoczynków. Blisko 96% z nich (7440) były to wypoczynki zarejestrowane w kraju.
Przypomnijmy, że terminy ferii zimowych w poszczególnych województwach są ogłaszane przez Ministra Edukacji Narodowej na podstawie § 3 ust. 1 pkt 2 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 18 kwietnia 2002 r. w sprawie organizacji roku szkolnego.
Od roku szkolnego 2003/2004, zgodnie z przyjętą zasadą, terminy ferii zimowych w kolejnych latach zmieniają się cyklicznie. Jeśli w jednym roku w określonej grupie województw ferie zimowe trwały w drugiej połowie stycznia, to wówczas w następnym roku termin ferii w tej grupie województw przypadnie na pierwszą połowę lutego. Podziału na województwa dokonano biorąc pod uwagę liczbę uczniów.
Organizacja ferii w jednym terminie dla uczniów ze wszystkich województw powodowała wiele perturbacji komunikacyjnych i spore kłopoty w zakresie możliwości skorzystania z ośrodków wypoczynkowych i bazy turystycznej w chętnie odwiedzanych w okresie zimy województwach.
Departament Informacji i Promocji
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Data: 2017/02/27
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe