Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
Komunikaty MEiN
Zakończenie roku szkolnego w Ząbkach z udziałem wiceministra Macieja Kopcia
Podsekretarz Stanu w MEN Maciej Kopeć wziął dziś udział w zakończeniu roku szkolnego w dwóch szkołach podstawowych w podwarszawskich Ząbkach.
Wiceminister odwiedził najpierw Szkołę Podstawową nr 2 im. Jana Kochanowskiego, a następnie uczestniczył w uroczystości zorganizowanej w Szkole Podstawowej nr 3 im. Małego Powstańca.
Podczas przemówienia skierowanego do uczniów klas III ząbkowskiej „Dwójki” wiceminister pogratulował wszystkim wyników w nauce i życzył udanego letniego odpoczynku. Wspomniał także o nowych wyzwaniach, jakie po wakacjach pojawią się przed uczniami w związku z rozpoczęciem przez nich kolejnego etapu edukacji.
Po uroczystym wręczeniu nagród i listów gratulacyjnych, „dzieci od Kochanowskiego” – jak sami o sobie mówią uczniowie – przedstawili część artystyczną. W humorystyczny sposób opowiedzieli w niej o trudnych początkach nauki i stopniowej adaptacji w środowisku szkolnym.
Z kolei podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego klas VI wiceminister Maciej Kopeć podkreślił, że obecni na sali uczniowie we wrześniu będą w klasie VII, a nie jak dotychczas – w gimnazjum. Mimo iż będą kontynuować naukę w tej samej szkole podstawowej w programie nauczania pojawią się nowe przedmioty, takie jak fizyka czy geografia.
Z okazji uroczystego zakończenia roku szkolnego uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3 przygotowali widowisko muzyczne oraz przedstawili fragment projektu multimedialnego „Zakazane piosenki”. Występ nawiązywał do patrona szkoły – Małego Powstańca. To interdyscyplinarne przedsięwzięcie, realizowane w ramach wszystkich zajęć lekcyjnych, ma na celu budowanie spójnego programu nauczania. Ważne jest w nim także łączenie tradycji i innowacyjności w procesie dydaktycznym.
Szkoła Podstawowa nr 3 w Ząbkach to nowoczesna placówka wyposażona w szereg multimedialnych pomocy dydaktycznych. Jest liderem we wprowadzaniu innowacyjnych projektów i rozwiązań. Placówka pełni rolę gospodarza i organizatora Ogólnopolskiej Konferencji i Targów dla Dyrektorów Szkół, Nauczycieli oraz Samorządów i Kuratoriów Oświaty „Model Nowoczesnej Szkoły”. W tym roku odbyła się druga edycja tego przedsięwzięcia.
W zakończeniu roku szkolnego w Szkole Podstawowej w Ząbkach udział wzięli także m.in.: Mazowiecka Kurator Oświaty Aurelia Michałowska oraz Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera.
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Departament Informacji i Promocji
Data: 2017/06/23
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe