Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
Komunikaty MEiN
Wmurowanie kamienia węgielnego pod Muzeum Józefa Piłsudskiego – uroczystość z udziałem wiceminister edukacji
Teresa Wargocka Sekretarz Stanu w MEN uczestniczyła wczoraj w uroczystości wmurowania kamienia węgielnego pod budowę Muzeum im. Józefa Piłsudskiego w Sulejówku.
W środowym wydarzeniu udział wziął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda. Obecny był także Wicepremier, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotr Gliński oraz Marszałek Sejmu Marek Kuchciński.
W swoim przemówieniu, Prezydent RP podkreślił, że bohater narodowy jakim był Marszałek Piłsudski nie doczekał się jeszcze do tej pory w naszym kraju swojego wielkiego muzeum.
– W całej Polsce jest wiele pomników Piłsudskiego, ale nie ma takiego miejsca, gdzie młodzi ludzie mogliby przyjść i kompleksowo zapoznać się z historią jego życia, dzieła i tego, kim był – powiedział Prezydent RP Andrzej Duda.
Podczas uroczystości podpisany został akt erekcyjny, a następnie wmurowano kamień węgielny pod budowę muzeum.
Muzeum Józefa Piłsudskiego to jedna z ważniejszych inwestycji kulturalnych państwa, która zostanie udostępniona zwiedzającym w 2018 r. – dokładnie w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
Otwarcie muzeum związane będzie z obchodami setnych rocznic ważnych wydarzeń w historii Polski, które będziemy świętować w latach 2018-2021. Odda ono także najważniejszą ideę budowanego Muzeum – czerpanie z historii dla budowania przyszłości Polski na kolejne stulecia.
W ramach inwestycji, do 2018 roku powstanie nowoczesny kompleks muzealno-edukacyjny. W jego skład wejdzie przede wszystkim część historyczna: Drewniak – pierwszy dom Piłsudskich w Sulejówku, dworek „Milusin” – dom rodziny Piłsudskich w Sulejówku – dar żołnierzy dla ich wodza; Willa Bzów – dawna adiutantura; ogród i tereny zielone. W ramach kompleksu do dyspozycji zwiedzających będzie także nowy budynek z narracyjną wystawą stałą spełniający funkcje muzealne, edukacyjne i animacyjne.
Inwestycja obejmuje swoim zasięgiem zarówno budowę nowego obiektu muzealnego, jak i rewitalizację zabytkowych budynków oraz rewaloryzację terenów zielonych.
Centralnym elementem nowego budynku będzie multimedialna wystawa oparta na eksponatach z epoki. Jej uzupełnienie to historia opowiadana przez autentyczne otoczenie historycznego dworku „Milusin”. Te dwie płaszczyzny złożą się na pełną opowieść o życiu Marszałka prezentowaną na szerokim tle przemian historycznych i społecznych tego okresu.
Departament Informacji i Promocji
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Data: 2016/11/10
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe