Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
Komunikaty MEiN
Wizyta wiceminister Teresy Wargockiej w Bydgoszczy
Spotkanie z uczniami i nauczycielami Technikum Elektronicznego oraz udział w konwencie samorządowym i rozmowy o reformie edukacji – to główne punkty poniedziałkowej wizyty wiceminister edukacji w Bydgoszczy.
Teresa Wargocka Sekretarz Stanu w MEN odwiedziła w poniedziałek Technikum Elektroniczne im. Wojska Polskiego w Bydgoszczy. Szkoła w ostatnim Ogólnopolskim Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych „Perspektywy” zajęła I miejsce, uzyskując tym samym tytuł najlepszego technikum w Polsce.
Wiceminister edukacji na ręce dyrektora szkoły przekazała list gratulacyjny od Minister Edukacji Narodowej Anny Zalewskiej. Pogratulowała także całej społeczności szkolnej zwycięstwa w ogólnopolskim konkursie.
– Uzyskany tytuł jest potwierdzeniem bogatej oferty edukacyjnej szkoły. Gratuluję Wam tego sukcesu. Szkoła jest przykładem na to, w jakim kierunku powinno rozwijać się kształcenie zawodowe w Polsce – powiedziała wiceminister edukacji. – Chcemy, aby zmiany zaproponowane w prawie oświatowym w zakresie kształcenia zawodowego pomogły także innym szkołom w kraju w osiągnięciu podobnego standardu, jaki prezentuje Technikum w Bydgoszczy – dodała Teresa Wargocka.
Technikum Elektroniczne w Bydgoszczy powstało w 1968 roku. W szkole uczniowie kształcą się obecnie na trzech innowacyjnych kierunkach: technik teleinformatyk, technik informatyk i technik elektronik. W trakcie nauki uczniowie korzystają z nowoczesnych pracowni zawodowych przystosowanych do przeprowadzania egzaminów w wybranych kwalifikacjach, jak również sal dydaktycznych wyposażonych w nowoczesny sprzęt audiowizualny.
Przyjęta w Technikum Elektronicznym koncepcja pracy zapewnia zarówno osiągnięcie kompetencji zawodowych jego absolwentów, jak również wykształcenie umiejętności społecznych i personalnych uczniów. Szczególny nacisk kładzie się tu na pracę w małych zespołach, a także zagadnienia związane z prowadzeniem działalności gospodarczej, posługiwaniem się językiem obcym.
Placówka prowadzi również efektywną współpracę z lokalnymi przedsiębiorcami, firmami i organizacjami zawodowymi. Dzięki temu uczniowie w ramach praktyk, staży i specjalizacji zdobywają wiedzę praktyczną w rzeczywistych warunkach pracy.
Od września ubiegłego roku w szkole prowadzone są klasy patronackie. Placówka realizuje także wiele projektów w ramach Funduszy Unii Europejskiej. Programy takie, jak: „Zawodowe Horyzonty 1; 2; 3; 4; 5, „Staż Pierwszym Doświadczeniem Zawodowym”, „Nauczyciel zawodu wp”, „EduAkcja” pozwalają uczniom na zdobywanie nowych kompetencji zawodowych.
W przyszłym roku szkolnym, bydgoski „Elektronik” świętować będzie jubileusz 50-lecia powstania.
Poniedziałkową wizytę wiceminister edukacji Teresy Wargockiej zakończyło spotkanie z samorządowcami, którzy uczestniczyli w konwencie wójtów, burmistrzów oraz prezydentów Bydgoszczy, Torunia, Inowrocławia, Grudziądza i Włocławka oraz Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego.
Departament Informacji i Promocji
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Data: 2017/01/24
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe