Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
Komunikaty MEiN
Wizyta szefowej MEN w Brukseli
W środę, 14 czerwca br., Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska odwiedziła Brukselę. Głównym punktem wizyty było podpisanie Deklaracji w sprawie realizacji projektu pilotażowego nauki języka polskiego w szkołach w Walonii-Brukseli w ramach Programu Otwarcia na Języki i Kultury – OLC.
Wizyta minister edukacji Anny Zalewskiej w Belgii rozpoczęło spotkanie z Ambasadorem RP Arturem Orzechowskim oraz przedstawicielami Ambasady. Rozmowy dotyczyły sytuacji Polaków w Belgii i nauczania języka polskiego w belgijskim systemie edukacji.
W trakcie spotkania z Minister Edukacji Wspólnoty Francuskiej Belgii Marie-Martine Schyns, szefowa MEN podkreśliła, że podpisanie środowej deklaracji jest ważnym elementem w zacieśnianiu wzajemnych relacji obu krajów.
Podpisanie Deklaracji umożliwi polskim dzieciom przebywającym w Belgii podjęcie nauki języka polskiego w szkole lokalnej, w godzinach pozalekcyjnych. Realizację pilotażowego projektu zaplanowano od przyszłego roku szkolnego.
Program OLC obecnie działa w 251 publicznych szkołach podstawowych oraz średnich w Walonii-Brukseli i obejmuje w sumie 152 nauczycieli. Przystąpiło do niego już osiem krajów – pięć z UE: Hiszpania, Portugalia, Włochy, Grecja, Rumunia oraz spoza UE: Turcja, Maroko, Chiny, Rosja. Dla porównania, w roku 2006 program działał w 70 szkołach. Polska podpisując deklarację o współpracy z Walonią-Brukselą dołączy do tych państw, co cieszy z uwagi na duże skupiska Polaków i ich dzieci przebywających w Belgii, a co za tym idzie, istniejące ogromne potrzeby nauczania języka polskiego.
Przystąpienie do pilotażowego programu OLC wpisuje się w działania dotyczące wspierania Polonii i Polaków za granicą, w szczególności nauczania języka polskiego.
Podczas środowej wizyty szefowa MEN spotkała się również z kierownikami szkolnych punktów konsultacyjnych w Belgii, a także z przedstawicielami rad rodziców wybranych placówek polonijnych i oświatowych.
Minister Anna Zalewska odwiedziła również społeczność szkolną Polskiego Centrum Kształcenia im. Jana Pawła II w Brukseli. Szefowa MEN rozmawiała z nauczycielami, dyrekcją szkoły oraz jej uczniami, którzy przygotowali wyjątkowy występ artystyczny. Minister edukacji towarzyszyli przedstawiciele Konsulatu RP oraz Ambasady RP w Belgii.
Departament Informacji i Promocji
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Data: 2017/06/16
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe