Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
Komunikaty MEiN
Wiceminister Teresa Wargocka przedstawicielem MEN w Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego
Sekretarz Stanu w MEN we wtorek odebrała powołanie z rąk szefa MSWiA. W uroczystości wzięła też udział Premier Beata Szydło.
Wtorkowe posiedzenie Komisji to pierwsze spotkanie po powołaniu rządu Beaty Szydło. Powołania, z rąk Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Błaszczaka otrzymali jej nowi członkowie – przedstawiciele strony rządowej. W tym – Sekretarz Stanu w MEN Teresa Wargocka. Wiceminister edukacji narodowej została również współprzewodniczącą – działającego w ramach Komisji – Zespołu Edukacji, Nauki i Sportu.
– Praca samorządu jest bardzo ważna. Samorząd jest tym środowiskiem, które na co dzień musi borykać się z najpoważniejszymi problemami, które dotyczą ludzi – powiedziała w trakcie posiedzenia Komisji Premier Beata Szydło. – Współpraca pomiędzy wojewodami, samorządem i rządem jest niezwykle istotna – dodała.
Szefowa rządu zaznaczyła, że obecnie najważniejszym wspólnym wyzwaniem jest realizacja rządowego programu „Rodzina 500 plus”.
– Ten program to wyzwanie. Tym bardziej potrzebna jest nam współpraca i wspieranie się w tym działaniu, wyciąganie wniosków na każdym etapie realizacji programu. Dziękuję za to, że tak aktywnie Państwo uczestniczyliście na etapie konsultowania tego programu, w rozmowach, debatach. Te uwagi są bardzo wnikliwe, będziemy je wszystkie analizować i na pewno pomogą nam w tym, aby wprowadzenie programu przebiegało sprawnie i żeby główny cel, czyli wsparcie rodzin, był bez przeszkód realizowany – powiedziała Premier. – Samorządy są bardzo ważnym elementem realizacji programu „Rodzina 500 plus” – dodała.
Komisja Wspólna Rządu i Samorządu Terytorialnego (KWRiST) stanowi forum wypracowania wspólnego stanowiska rządu i samorządu terytorialnego.
Jej zadaniem jest rozpatrywanie problemów związanych z funkcjonowaniem samorządu terytorialnego i z polityką państwa wobec samorządu, a także spraw dotyczących samorządu terytorialnego znajdujących się w zakresie działania Unii Europejskiej i organizacji międzynarodowych, do których należy Rzeczypospolita Polska.
Komisja składa się z przedstawicieli rządu i samorządu. Strona rządowa Komisji Wspólnej składa się z ministra właściwego do spraw administracji publicznej oraz 11 przedstawicieli powoływanych i odwoływanych przez Prezesa Rady Ministrów na wniosek ministra SWiA. Stronę samorządową stanowią wyznaczeni przedstawiciele ogólnopolskich organizacji jednostek samorządu terytorialnego. Reprezentanci obu stron, wytypowani przez członków plenum, pracują w 12 zespołach problemowych oraz trzech grupach roboczych. Dodatkowo są wspierani przez ekspertów.
Porządek obrad KWRiST – 26 stycznia 2016 r.
Departament Informacji i Promocji
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Data: 2016/01/26
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe