Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNYKomunikaty MEiN

Wdrażanie reformy edukacji w Bielsku-Białej – wizyta szefowej MEN

Przygotowania do wprowadzenia zmian w oświacie, spotkania z samorządowcami, nauczycielami i rodzicami – to główne punkty wtorkowej wizyty minister Anny Zalewskiej w Bielsku-Białej.

Szefowa MEN rozpoczęła swoją obecność w województwie śląskim od spotkania z nauczycielami Zespołu Szkół Budowlanych. Następnie w Delegaturze Śląskiego Kuratorium Oświaty minister edukacji rozmawiała z przedstawicielami NSZZ „Solidarność” Regionu Podbeskidzie oraz lokalnych samorządów.

Minister Anna Zalewska przypomniała, że do 31 marca br. samorządy mają czas na podjęcie uchwał dostosowujących sieć szkół do nowej struktury szkolnictwa.

– Mam dobrą wiadomość dla Bielska-Białej. W związku z przekształceniem pojawi się 13 dodatkowych etatów i dodatkowo 8 mln złotych – powiedziała minister Anna Zalewska. – Przed nami budowanie szkoły na miarę XXI wieku i każdego zachęcam do tego by był przy dzieciach, przy nauczycielach, żebyśmy razem tworzyli tę szkołę – dodała minister edukacji.

Szefowa MEN podkreśliła, że w ramach projektowania zmian w oświacie przewidziano finansowanie zwiększonych wydatków samorządów.

Śląska Kurator Oświaty Urszula Bauer zaznaczyła, że wdrażanie reformy edukacji przebiega w województwie śląskim zgodnie z harmonogramem.

– Trwają konsultacje z samorządami. To bardzo dobre i merytoryczne rozmowy, których efektem są projekty uchwał w sprawie sieci szkół – powiedziała Śląska Kurator Oświaty.

Urszula Bauer dodała, że do kuratorium wpłynęły już pierwsze uchwały w sprawie nowych sieci szkół.

– Obecnie trwa ich opiniowanie. Spoglądamy na nie w taki sposób, aby w pełni zaspokoić potrzeby uczniów i rodziców. Bywa, że spojrzenie samorządu jest nieco inne niż rodziców, ale jesteśmy po to, by wypracować najlepsze rozwiązania – mówiła.

Ostatnim punktem wizyty Minister Anny Zalewskiej było spotkanie z przedstawicielami Rad Rodziców. Przez ponad dwie godziny szefowa MEN odpowiadała na pytania dotyczące reformy. Rodzice pytali przede wszystkim o kwestie podręczników szkolnych, sieci szkół, podstawy programowe, rozwiązania dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

Podczas wizyty na Podbeskidziu, minister Annie Zalewskiej towarzyszył także Stanisław Szwed Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz Wojewoda Śląski Jarosław Wieczorek. 

 

Departament Informacji i Promocji
Ministerstwo Edukacji Narodowej

Data: 2017/02/01

 
Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe

Copyright 2024 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT