Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
Komunikaty MEiN
Uroczyste wręczenie Polsko-Niemieckiej Nagrody Młodzieży
W gali wzięły udział wiceminister edukacji Marzenna Drab oraz Pierwsza Dama RP Agata Kornhauser-Duda.
Konkurs „changes/chances@work” zainicjowany został przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży w 2014 r.
Celem konkursu było zachęcenie szkół, organizacji pozarządowych i placówek edukacyjnych do organizowania polsko-niemieckich i trójstronnych spotkań młodzieży, poświęconych kwestii orientacji zawodowej młodych ludzi i ich sytuacji na rynku pracy.
W czwartek poznaliśmy laureatów – najlepszych projektów zrealizowanych w dwóch kategoriach: wymiany szkolnej i pozaszkolnej.
I tak, Jury Nagrody, które obradowało od środy w Warszawie, zdecydowało o przyznaniu Polsko-Niemieckiej Nagrody Młodzieży następującym projektom:
– w kategorii szkolna wymiana młodzieży nagrodę główną zdobył projekt „Poczuj smak współPRACY!/Fühle den Geschmack der ZusammenARBEIT!“. Partnerzy projektu: Polski Związek Głuchych (PL), Schule beim Jakobsweg, Winnenden (DE).
– w kategorii pozaszkolna wymiana młodzieży nagrodę główną zdobył projekt „Szkoła zawodowa – mój pozytywny wybór/Berufsschule – meine positive Wahl“. Partnerzy projektu: Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Franciszka Ratajczaka (Rydzyna, PL), Gemeinnütziger Berufsbildungsverein Guben e.V. (DE).
Uroczystość uświetniła obecność Pierwszej Damy Rzeczypospolitej Polskiej. Agata Kornhauser-Duda w swoim wystąpieniu wskazała jak ważnym wyzwaniem w życiu każdego młodego człowieka jest przejście od nauki do aktywności zawodowej. Podkreśliła, że niezależnie od ostatecznego miejsca i zdobytej nagrody, wszyscy uczestnicy tego konkursu są zwycięzcami.
Wiceminister edukacji Marzenna Drab, wręczając wyróżnienia i nagrodę główną w kategorii wymiany szkolnej podziękowała wszystkim osobom uczestniczącym w konkursie. – Dziękuję uczniom, nauczycielom oraz opiekunom, ale także rodzicom, za zaangażowanie i podjęcie wyzwania, którym było przygotowanie i zorganizowanie polsko-niemieckiego projektu dotyczącego edukacji i orientacji zawodowej młodych ludzi na rynku pracy – powiedziała Podsekretarz Stanu w MEN.
Nagrodę główną i wyróżnienia w kategorii wymiany pozaszkolnej wręczył Ralf Kleindiek – sekretarz stanu w Federalnym Ministerstwie ds. Rodziny, Seniorów, Kobiet i Młodzieży, który przebywa w Warszawie z okazji współprzewodniczenia 25. posiedzenia Rady Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży.
Departament Informacji i Promocji
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Data: 2016/01/28
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe