Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
Komunikaty MEiN
Szlachetna paczka MEN
Jako Ministerstwo Edukacji Narodowej chcemy pokazać jak ważne jest dzielenie się z innymi – powiedziała szefowa MEN o „Szlachetnej paczce”.
Pracownicy Ministerstwa Edukacji Narodowej na czele z minister Anną Zalewską dołączyli do akcji „Szlachetna paczka”.
Na środowej konferencji prasowej, w której wzięli udział także wiceminister edukacji Teresa Wargocka oraz Piotr Cieszewski – ambasador „Szlachetnej paczki”, szefowa MEN zachęcała, aby w inicjatywę zaangażowało się jak najwięcej osób.
– Cieszę się i bardzo dziękuję wszystkim pracownikom za to, że po raz pierwszy dołączyliśmy do tej akcji. To ważne, aby pomagać. Dlatego zachęcam i apeluję do szkół oraz organizacji młodzieżowych, przyłączcie się. Jest jeszcze na to czas – mówiła minister Anna Zalewska.
Paczki od pracowników MEN trafią do dwóch rodzin: wielodzietnej, siedmioosobowej z okolic Warszawy i trzyosobowej z okolic Wałbrzycha. – To rodziny samotnych matek.To rodziny zdecydowały czego potrzebują, a my zawstydzeni szlachetnością młodych ludzi – wolontariuszy, dołączyliśmy do grona pomagających – mówiła minister edukacji.
Pomoc zawarta w paczkach od pracowników MEN i ministrów opiewa na wartość ponad siedmiu tysięcy złotych. Wśród artykułów przeznaczonych dla rodzin są żywność, pomoce szkolne, ubrania, a także m.in. opał, łóżko piętrowe i pralka.
– Całe MEN, wiedząc że miarą człowieczeństwa jest widzenie drugiego człowieka, reagowanie na jego życie, współtworzenie tego życia i współodpowiedzialność, zareagowało bardzo spontanicznie. Wszyscy zaangażowali się w przygotowanie paczek. Jako Ministerstwo Edukacji Narodowej chcemy pokazać jak ważne – w procesie wychowania młodych ludzi – jest dzielenie się z innymi – dodała Anna Zalewska. – Jest jeszcze chwila, aby wybrać rodzinę, która potrzebuje naszego serca, naszej hojności, naszej umiejętności dzielenia się i przygotować dla niej paczkę. Zachęcam: dołączcie do tej inicjatywy – apelowała szefowa MEN.
„Szlachetna paczka” to ogólnopolski projekt, który już od 15 lat daje potrzebującym impuls do zmiany życia. Wolontariusze, Darczyńcy i Dobroczyńcy – Polacy jednoczą się, by zmieniać Polskę na lepsze.
„Szlachetna paczka” jest najbliżej potrzebujących, odkrywa ich trudne historie i dzieli z nimi momenty szczęścia. Jeszcze nigdy pomaganie tak bardzo nie zbliżało do siebie ludzi z różnych światów.
Pierwsza edycja Paczki odbyła się w 2000 r., kiedy grupa studentów duszpasterstwa akademickiego prowadzonego przez ks. Jacka Stryczka obdarowała 30 ubogich rodzin. W ubiegłym roku ponad 700 000 osób pomogło 19.580 potrzebujących rodzin.
Pomoc zawarta w paczkach opiewała na wartość 41,5 milionów złotych, a paczkę dla jednej rodziny przygotowywało średnio 36 osób!
Ze „Szlachetną paczką” można pomagać na wiele sposobów, więcej informacji na stronie www.szlachetnapaczka.pl
Departament Informacji i Promocji
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Data: 2015/12/09
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe