Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
Komunikaty MEiN
Szerokopasmowa Polska 2020 – konferencja z udziałem szefowej MEN
Minister Anna Zalewska mówiła m.in. o informatyzacji szkół.
Organizatorem czwartkowej konferencji „Szerokopasmowa Polska 2020” było Ministerstwo Cyfryzacji. Szefowa MEN Anna Zalewska wzięła udział w jej otwarciu.
– Bez edukacji nie ma szerokopasmowego internetu. Dlatego obie, wraz z minister cyfryzacji Anną Streżyńską, postaramy się urealnić rzeczywistość i zrealizować zamierzenia – powiedziała Minister Edukacji Narodowej. – Deklarujemy swoją determinację i liczymy na wspólną pracę – dodała.
Szefowa MEN przypomniała, że na niektórych terenach Polski jest wiele „internetowych białych plam”. – Niektóre szkoły mają do swojej dyspozycji komputery jeszcze z 2006 r. – powiedziała Anna Zalewska.
Przypomnijmy, nieco ponad miesiąc temu ministrowie edukacji, cyfryzacji oraz nauki i szkolnictwa wyższego zapowiedzieli ważne zmiany dla szkół i uczniów. Wśród nich naukę programowania i szerokopasmowy internet dla szkół.
– Na poważnie zaczynamy uczyć dzieci podstaw programowania. Zaczynamy od pilotażu w 2016 r. Od 2017 r. zmiany we wszystkich szkołach – ogłosiła wówczas szefowa MEN.
Zmiany spowodują, że elementem powszechnego kształcenia informatycznego stanie się umiejętność programowania – jedna z podstawowych kompetencji XXI wieku.
Więcej informacji na ten temat – TUTAJ.
Czwartkowa konferencja „Szerokopasmowa Polska 2020” była okazją do podsumowania budowy regionalnych sieci szerokopasmowych. Jej uczestnicy podzielili się swoimi doświadczeniami związanymi z budową sieci w ramach perspektywy finansowej 2007-2013. Łącznie w ramach 14 projektów w latach 2007-2015 powstała infrastruktura o łącznej długości ponad 29 tys. km.
Regionalne sieci szerokopasmowe to korzyść nie tylko dla mieszkańców, samorządów i gospodarki regionu. To także szansa dla lokalnych przedsiębiorców telekomunikacyjnych na realizację dalszych projektów budowy sieci dostępowych m.in. w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (PO PC).
Na konferencji rozmawiano także o tym jak sieci dostępowe, finansowane z PO PC, wpłyną na przyszłość regionalnych sieci szerokopasmowych. Zastanawiano się także co należy zmienić żeby sieci szerokopasmowe powstawały jeszcze szybciej i taniej.
Departament Informacji i Promocji
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Data: 2016/01/28
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe