Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
Komunikaty MEiN
Szefowa MEN uczestniczyła w Godzinie Kodowania
Minister Anna Zalewska uczestniczyła dziś, 4 grudnia br. w Godzinie Kodowania (The Hour of Code) zorganizowanej w ramach Tygodnia Edukacji Informatycznej. Zajęcia odbyły się w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 73 im. Króla Stefana Batorego na warszawskiej Pradze.
Godzinę Kodowania poprowadziła Grażyna Chmielewska – laureatka pierwszego miejsca w Europejskim Konkursie Microsoft MIXathon Challenge i współtwórczyni nowej podstawy programowej z informatyki.
W Godzinie Kodowania wzięli udział także: Mazowiecka Kurator Oświaty Aurelia Michałowska, przedstawiciele zarządu dzielnicy Praga Północ oraz uczniowie klasy IV.
– Kodowanie to znak czasu, to nie tylko nauka logicznego myślenia, świetna zabawa, ale także naturalne przygotowywanie się do tego, że jesteśmy w rewolucji 4.0, bo taka jest nasza rzeczywistość – podkreśliła minister Anna Zalewska.
Szefowa MEN dodała, że zadania wykonywane w ramach Godziny Kodowania były stosunkowo łatwe, dlatego każdy uczeń ma szansę je zrealizować.
Prowadząca Godzinę Kodowania podkreślała z kolei, że uczniowie z dużym entuzjazmem przystępują do tego rodzaju zajęć, ucząc się poprzez zabawę.
– Kodowanie to nauka programowania, która odbywa się w sposób intuicyjny, poprzez zabawę. Układamy kod z bloczków, rozwiązujemy różne łamigłówki, w których bohaterami są postaci z różnych popularnych gier, doskonale znane dzieciom. Każdy kod, który jest napisany poprawnie daje im satysfakcję i radość sukcesu – powiedziała Grażyna Chmielewska.
Godzina Kodowania jest inicjatywą edukacyjną, która ma pokazać, że każdy może nauczyć się podstaw programowania, a zdobyte dzięki temu umiejętności będą przydatne w codziennym życiu. Zajęcia nie mają elitarnego charakteru – mogą odbywać się we wszystkich szkołach i są adresowane do każdego ucznia i nauczyciela. Godzina Kodowania odbywa się w ramach Tygodnia Edukacji Informatycznej, który w tym roku potrwa od 4 do 10 grudnia.
Data: 2017/12/04
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe