Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
Komunikaty MEiN
Szefowa MEN na posiedzeniu Rady Dialogu Społecznego.
Minister edukacji Anna Zalewska wzięła dziś udział w posiedzeniu plenarnym Rady Dialogu Społecznego. Podczas spotkania przedstawicieli związków zawodowych, pracodawców i strony rządowej dyskutowano m.in. o projekcie ustawy o podatku od sprzedaży detalicznej.
Rozmawiano także na temat kształtu systemu handlu przydziałami emisji gazów cieplarnianych. Na spotkaniu obecni byli także inni członkowie Rady Ministrów, między innymi: Mateusz Morawiecki – wicepremier i Minister rozwoju, Elżbieta Rafalska – Minister rodziny, pracy i polityki społecznej, Paweł Szałamacha – Minister finansów oraz Jan Szyszko – Minister środowiska.
W ramach prac Rady Dialogu Społecznego podjęto uchwały w sprawie prezydenckiego projektu ustawy o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Uchwały dotyczyły także rządowego projektu ustawy o zmianie Kodeksu Pracy oraz nowelizacji ustawy – Prawo Zamówień Publicznych.
Ważnym elementem posiedzenia było przyjęcie przez uczestników spotkania planu pracy Rady na 2016 rok. Zakłada on m.in. dyskusję na temat systemu kształcenia zawodowego w Polsce. Rada Dialogu Społecznego (RDS) została powołana przez Prezydenta RP w październiku ubiegłego roku.
Instytucja ta stanowi forum dialogu trójstronnego w Polsce. To także pole współpracy pomiędzy pracodawcami, pracownikami i rządem. RDS zastąpiła działającą od 1994 roku Trójstronną Komisję do Spraw Społeczno-Gospodarczych. Zadaniem Rady jest prowadzenie dialogu społecznego w celu zapewnienia warunków właściwego rozwoju społeczno-gospodarczego.
Cel RDS to także zwiększenie konkurencyjności polskiej gospodarki i spójności społecznej. Rada w sposób praktyczny ma realizować zasadę partycypacji i solidarności społecznej w zakresie stosunków zatrudnienia. Członków Rady powołuje i odwołuje Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej na wniosek uprawnionych podmiotów.
Departament Informacji i Promocji
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Data: 2016/02/18
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe