Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
Komunikaty MEiN
Stulecie Odzyskania Niepodległości – inauguracja obchodów w Stróży
Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska w sobotę, 9 grudnia br. wzięła udział w inauguracji obchodów stulecia odzyskania niepodległości, która miała miejsce w Stróży (gmina Dobra) w województwie małopolskim. W ramach wydarzenia Instytut Pamięci Narodowej rozpoczął m.in. ogólnopolski projekt edukacyjny „Akademia Niepodległości”.
W uroczystościach wzięli udział Prezydent RP Andrzej Duda oraz Prezes IPN dr Jarosław Szarek.
Stróża została wybrana przez Instytut Pamięci Narodowej nieprzypadkowo – to tu w 1913 r. powstała pierwsza na ziemiach polskich Oficerska Szkoła Strzelecka, która stała się zapleczem kadrowym dla przyszłych Legionów Polskich. Ukończyło ją wielu późniejszych oficerów Wojska Polskiego, a jednym z wykładowców był Józef Piłsudski.
W 1933 roku na ścianie gmachu Szkoły Oficerskiej w Stróży odsłonięto tablicę w hołdzie dla czynu strzeleckiego. To właśnie przed nią podczas sobotnich uroczystości prezydent złożył kwiaty. Wraz z Minister Edukacji Narodowej, Prezesem IPN oraz dyrektorem miejscowej szkoły podstawowej (mieści się w historycznym budynku Szkoły Oficerskiej) dokonał też odsłonięcia pomnika upamiętniającego rocznicę powstania szkoły, w której kształcono kadry przyszłej polskiej armii.
– Jestem onieśmielona tym miejscem. Ta „mała wielka” szkoła to cała historia niepodległej Rzeczypospolitej – powiedziała minister Anna Zalewska.
W trakcie uroczystości zaprezentowany został ogólnopolski projekt edukacyjny IPN „Akademia Niepodległości”, którego celem jest upowszechnianie wiedzy historycznej oraz promowanie postaw obywatelskich opartych na patriotyzmie, szacunku dla niepodległościowej tradycji i przywiązania do ojczyzny.
– Chciałbym, aby obchody 100-lecia odzyskania niepodległości odbywały się nie tylko w wielkich miastach, nie tylko w Warszawie, nie tylko w parlamencie, nie tylko na placu Marszałka Józefa Piłsudskiego przy Grobie Nieznanego Żołnierza, ale żeby odbywały się we wszystkich polskich miastach, miasteczkach, wioskach, wszędzie tam, gdzie mieszkamy – apelował prezydent Andrzej Duda.
Podczas uroczystości można było obejrzeć wystawę plenerową „Ojcowie Niepodległości”, przygotowaną przez szczeciński oddział Instytutu. Wystawa prezentuje sylwetki Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego, Ignacego Jana Paderewskiego, Wincentego Witosa, Wojciecha Korfantego oraz Ignacego Daszyńskiego – osób o różnych poglądach politycznych, różniących się przynależnością społeczną i religią, urodzonych pod różnymi zaborami, a mimo to potrafiących zjednoczyć się wokół jednego, nadrzędnego celu, jakim była niepodległość.
Data: 2017/12/11
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe