Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
Komunikaty MEiN
Spotkanie z nauczycielami pracującymi za granicą z udziałem wiceministra edukacji.
Maciej Kopeć Podsekretarz Stanu w MEN w środę spotkał się z nauczycielami kierowanymi do pracy wśród Polonii i Polaków za granicą.
Wiceminister edukacji podziękował nauczycielom za ich dotychczasową pracę na rzecz podtrzymywania tożsamości narodowej oraz promowanie języka i kultury polskiej poza granicami naszego kraju. Podkreślił również, że praca nauczyciela za granicą jest zadaniem bardzo trudnym i odpowiedzialnym.
– Praca i służba nauczyciela za granicą wymaga wiele poświecenia i odpowiedzialności. Dziękuję za ogromny trud i wysiłek jaki wkładacie w swoją misję – powiedział Maciej Kopeć Podsekretarz Stanu w MEN.
Podczas środowego wydarzenia, wiceminister edukacji Maciej Kopeć wręczył podziękowania 25 wyróżniającym się nauczycielom.
– Życzę państwu wytrwałości w dalszym pełnieniu misji krzewienia języka i kultury polskiej oraz podtrzymywania i umacnianiu tożsamości narodowej Polaków mieszkających z dala od rodzinnego kraju – dodał.
Celem spotkania zorganizowanego przez Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą jest podsumowanie pracy kadry pedagogicznej w roku szkolnym 2015/2016 oraz przygotowanie do pracy w kolejnym. W spotkaniu wzięło udział blisko 100 nauczycieli.
Nauczyciele kierowani są do pracy w środowiskach polskich za granicą przede wszystkim na zaproszenia organizacji Polaków. Obecni są głównie na obszarach masowych zsyłek i deportacji ludności polskiej na Wschodzie oraz terenach leżących w granicach dawnej Rzeczypospolitej, zamieszkanych przez mniejszość polską. Prowadzą oni nauczanie języka polskiego i przekazują wiedzę o Polsce współczesnej. Współpracują także z organizacjami Polaków pomagając im w redagowaniu gazet, audycji radiowych i telewizyjnych. Nauczyciele organizują również uroczystości z okazji świąt narodowych i religijnych, inicjując powstawanie drużyn harcerskich i zuchowych. Biorą także udział w organizacji wyjazdów edukacyjnych uczniów do Polski. Jednocześnie ściśle współpracują ze środowiskiem lokalnym, promując język i kulturę polską wśród osób niepolskiego pochodzenia.
Departament Informacji i Promocji
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Data: 2016/07/01
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe