Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
Komunikaty MEiN
Rodzina polonijna – zapraszamy do udziału w konkursie
Ministerstwo Edukacji Narodowej zaprasza szkoły – zarówno te w kraju, jak i poza granicami, do składania wniosków w konkursie „Rodzina polonijna. Współpraca szkół funkcjonujących w systemach oświaty innych państw oraz organizacji społecznych za granicą prowadzących nauczanie języka polskiego, historii, geografii, kultury polskiej oraz innych przedmiotów nauczanych w języku polskim ze szkołami
w Polsce”.
„Rodzina polonijna” to dwuletni konkurs realizowany w latach 2017 i 2018. Celem projektu jest nawiązanie i wzmocnienie relacji między uczniami
i nauczycielami szkół funkcjonujących w systemach oświaty innych państw oraz organizacji społecznych Polaków za granicą prowadzących nauczanie języka polskiego i w języku polskim, a uczniami i nauczycielami szkół w Polsce. Konkurs będzie obejmował realizację wspólnych przedsięwzięć edukacyjnych związanych z:
- upamiętnieniem wydarzeń oraz osób związanych z odzyskaniem i utrwalaniem niepodległości przez Rzeczpospolitą Polską w związku z obchodami setnej rocznicy odzyskania niepodległości,
- upowszechnianiem polskiego dziedzictwa narodowego, sylwetek wybitnych Polaków, w tym na emigracji i postaci polskiego pochodzenia zasłużonych dla społeczności lokalnych w kraju zamieszkania Polonii i Polaków oraz ich dorobku w różnych dziedzinach życia. Dotyczyć będzie również sylwetek patronów, a także ich działalności ustanowionych przez Sejm RP na lata 2017 i 2018 oraz tradycji i zwyczajów związanych z rokiem polskim.
Wysokość środków budżetowych przeznaczonych na dotacje dla zleceniobiorców wyłonionych w konkursie wynosić będzie odpowiednio 1 500 000 zł w 2017 r. i 1 500 000 zł w 2018 r.
Beneficjentami konkursu są uczniowie szkół funkcjonujących w systemach oświaty innych państw oraz prowadzonych przez organizacje społeczne Polaków za granicą, którzy uczą się języka polskiego, historii i geografii oraz uczniowie szkół w Polsce, a także ich nauczyciele.
Przedsięwzięcia edukacyjne mogą być realizowane m.in. przez wystawy, konkursy, gry interaktywne, quizy wiedzy o niepodległej Polsce, gry miejskie, warsztaty dziennikarskie, zajęcia teatralne, warsztaty szkolnych zespołów tanecznych i chórów, plenery malarskie lub warsztaty filmowe.
Wnioski w konkursie mogą składać:
- organizacje pozarządowe i podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia
- 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie,
- jednostki samorządu terytorialnego,
- publiczne lub niepubliczne szkoły wyższe mające doświadczenie w pracy na rzecz Polonii i Polaków zamieszkałych za granicą oraz dzieci pracowników migrujących.
Termin składania wniosków: do 16 sierpnia 2017 r.
Szczegółowe informacje o konkursie znajdą można uzyskać tutaj
Zapraszamy serdecznie do udziału!
Data: 2017/07/21
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe