Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
Komunikaty MEiN
Razem świętowaliśmy Niepodległość!
Setki osób cieszyło się z Nami w 97. rocznicę odzyskania niepodległości.
– Cieszę się, że drugi rok z rzędu świętuje z nami tak wiele osób. Chcieliśmy rozpocząć tradycję wspólnego radosnego świętowania niepodległości i zrobiliśmy to – powiedziała w środę szefowa MEN Joanna Kluzik-Rostkowska. – To piękne i ważne święto. Szanujmy naszą niepodległość i cieszmy się z niej – dodała.
Uroczystości rozpoczęły się od złożenia wieńców przez minister edukacji narodowej pod tablicą pamiątkową przed gmachem MEN. Joannie Kluzik-Rostkowskiej towarzyszyli m.in. Stanisław Zalewski – były więzień Pawiaka, KL Auschwitz-Birkenau i KL Mauthausen-Gusen, Prezes Polskiego Związku Byłych Więźniów Politycznych Hitlerowskich Więzień i Obozów Koncentracyjnych, Joanna Gierczyńska – kierownik Muzeum Pawiaka oraz Andrzej Kotecki – kierownik Mauzoleum Walki i Męczeństwa.
Naszym gościem był także prof. Leszek Żukowski – Prezes Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej. Wspólnie z Joanną Kluzik-Rostkowską przyłączyli gmach Ministerstwa Edukacji Narodowej do szlaku miejsc pamięci żołnierzy Armii Krajowej – umieścili na ścianie gmachu MEN tabliczkę z kodem QR (odnoszącej się do strony z historią budynku) przygotowaną przez Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej.
W trakcie naszego wspólnego świętowania niepodległości nie brakowało atrakcji. Prawie 500 osób zwiedziło nasz gmach. Część z nich osobiście oprowadziła minister Joanna Kluzik-Rostkowska, która chętnie udostępniała swój ministerialny fotel innym…
Wraz z chórem pod dyrekcją Pawła Gindy śpiewaliśmy patriotyczne pieśni. Aktorzy Teatru Imka – Ewa Gorzelak i Zbigniew Dziduch czytali fragmenty „Ustaw Komisji Edukacji Narodowej” z 1783 r.
Z okazji 11 listopada na naszym dziedzińcu zaparkował też oryginalny zabytkowy Opel Kapitan – auto, którym jeździli ministrowie w okresie 20-lecia międzywojennego.
Zrobiliśmy setki kokard narodowych. Najmłodsi brali udział w warsztatach plastycznych pod hasłem „Radość z wolności” – tworzyli ogromny rysunek pt. „POLSKA TO…”.
Oglądaliśmy też filmy historyczne o tematyce niepodległościowej (m.in. „Sztandar Wolności” o Marszałku Józefie Piłsudskim).
Kulminacyjnym punktem obchodów była biało-czerwona iluminacja gmachu Ministerstwa Edukacji Narodowej. A to wszystko z okazji 97. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości!
– Dziękuję wszystkim, którzy z Nami świętowali. Dzięki Państwu to był piękny i radosny dzień – powiedziała Joanna Kluzik-Rostkowska.
Departament Informacji i Promocji
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Data: 2015/11/11
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe