Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
Komunikaty MEiN
Posiedzenie Rady UE ds. Edukacji, Młodzieży, Kultury i Sportu w Brukseli
Ewa Dudek, podsekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej przewodniczyła polskiej delegacji w Brukseli. Rada UE ds. edukacji, młodzieży, kultury i sportu w formacie edukacja i młodzież odbyła się w poniedziałek, 18 maja 2015 r.
W trakcie sesji porannej ministrowie edukacji odbyli debatę na temat przeglądu strategicznych ram europejskiej współpracy w obszarze kształcenia i szkolenia (ET 2020). Większość ministrów zgodziła się, że obecne cztery cele strategiczne, jako wciąż aktualne, powinny zostać zachowane na kolejny cykl pracy, który powinien zostać wydłużony do pięciu lat.
Minister Ewa Dudek zwróciła uwagę, że ET 2020 powinny uwzględniać nowe wyzwania, z jakimi musi zmierzyć się Unia Europejska, czyli wzrostem postaw radykalnych i ekstremistycznych oraz konfliktami zbrojnymi na granicach UE. – Kształtowanie postaw społecznych młodzieży i rozwój społeczeństwa obywatelskiego ma dziś znaczenie zasadnicze i jest sprawą wspólną dla krajów Unii Europejskiej – powiedziała.
Ponadto, ministrowie edukacji przyjęli konkluzje w sprawie roli wczesnej edukacji i kształcenia podstawowego w stymulowaniu kreatywności, innowacyjności i kompetencji cyfrowych.
W sesji popołudniowej ministrowie ds. młodzieży dyskutowali na temat wzmocnienia pozycji młodych ludzi z myślą o ich uczestnictwie politycznym w życiu demokratycznym Europy. Ministrowie podzielili się krajowymi doświadczeniami związanymi z udziałem młodych ludzi w życiu politycznym, podkreślając znaczenie działań podejmowanych na poziomie lokalnym. Ponadto zgodzili się, że obecnie zaangażowanie społeczne i polityczne młodych ludzi nie mieści się w konwencjonalnych ramach, dlatego należy rozwijać i wspierać nowe sposoby uczestnictwa młodzieży, w tym związane z rozwojem technologii informacyjnej. Minister Ewa Dudek w swoim wystąpieniu zaznaczyła, że kluczem do pobudzenia zainteresowania polityką może być rzetelna edukacja obywatelska, która pozwoli zrozumieć procesy związane z podejmowaniem decyzji dotyczących kwestii istotnych dla młodych ludzi.
Ministrowie ds. młodzieży przyjęli również konkluzje w sprawie zwiększenia międzysektorowej współpracy politycznej w celu skutecznego reagowania na wyzwania społeczno-ekonomiczne stojące przed młodzieżą oraz konkluzje w sprawie wzmacniania pracy z młodzieżą w celu tworzenia spójnych społeczeństw.
Dodatkowo z inicjatywy strony austriackiej Ewa Dudek spotkała się z Sophie Karmasin, Federalną Minister ds. rodziny i młodzieży Austrii, która chciała zapoznać się z polskimi rozwiązaniami wdrażanymi w zakresie szeroko rozumianej cyfryzacji edukacji.
Data: 2015/05/20
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe