Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
Komunikaty MEiN
Półrocze rządu premier Ewy Kopacz – ponad 50% spełnionych obietnic
Likwidacja „śmieciowego jedzenia” i Rok Szkoły Zawodowców – to spełnione obietnice premier Ewy Kopacz z zakresu edukacji. Szefowa rządu mówiła o nich sześć miesięcy temu w trakcie swojego exposé.
Więcej pieniędzy na budowę żłobków, domy dziennego pobytu dla osób starszych, zwiększenie środków na armię – to tylko niektóre z projektów zapowiedzianych w exposé, które udało się zrealizować. Wśród nich są i te związane z edukacją.
Likwidacja „śmieciowego jedzenia” w szkołach od 1 września 2015 r.
„Przyspieszymy wprowadzenie regulacji bezwzględnie likwidujących tak zwane śmieciowe jedzenie w szkołach podstawowych, gimnazjach i liceach już od 1 września 2015 roku.”
1 września 2015 r. chipsy, słodkie napoje, fast foody i inne rodzaje niezdrowej żywności znikną ze szkolnych sklepików. Zakaz podawania, sprzedaży oraz reklamowania niezdrowej żywności będzie obowiązywać w przedszkolach, szkołach podstawowych, gimnazjach oraz innych placówkach oświatowo i opiekuńczo-wychowawczych. Sejm przyjął nowelę ustawy dotyczącą likwidacji „śmieciowego jedzenia” w szkołach 23 października 2014 r., a prezydent podpisał ją 17 grudnia 2014 r.
Start programu „Rok Szkoły Zawodowców”
„Minister Edukacji rozpocznie wdrażanie programu odbudowy szkolnictwa zawodowego.”
Rozpoczęło się wdrażanie programu odbudowy szkolnictwa zawodowego. Start programu „Rok Szkoły Zawodowców” nastąpił 7 października 2014 r. Obecnie trwa przygotowanie doradców, którzy będą wspierać uczniów w planowaniu ścieżki edukacyjnej i zawodowej. Od 1 marca 2015 r. na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej dostępna jest „Mapa szkół zawodowych”. Ruszył już także portal doradztwa edukacyjno-zawodowego prowadzony przez Krajowy Ośrodek Wspierania Edukacji Zawodowej i Ustawicznej. We wrześniu 2015 r. nastąpi rozszerzenie oferty szkolnej m.in. o kursy dla uczniów i absolwentów liceów odbywające się poza czasem nauki. 23 stycznia 2015 r. ministrowie: edukacji, pracy, skarbu i gospodarki zawarli specjalnie porozumienie, dzięki któremu zostanie m. in. nawiązana bliska współpraca specjalnych stref ekonomicznych ze szkołami zawodowymi.
W trakcie wygłoszonego 1 października 2014 r. exposé premier wspominała także o darmowym podręczniku dla drugoklasistów. Przypomnijmy, zakończyły się już konsultacje jego dwóch pierwszych części do edukacji zintegrowanej i dwóch pierwszych części do matematyki.
1 września 2015 r. darmowe podręczniki dostaną więc uczniowie pierwszych, drugich i czwartych klas szkoły podstawowej, a także uczniowie pierwszych klas gimnazjów.
Wszystkie klasy szkół podstawowych i gimnazjalnych zaopatrzone zostaną w bezpłatne podręczniki i ćwiczenia do 2017 r.
Status zrealizowanej zapowiedzi posiadają projekty, które zostały przyjęte przez Radę Ministrów. Wykaz wszystkich zapowiedzi z exposé dostępny jest na www.premier.gov.pl
Data: 2015/04/01
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe