Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
Komunikaty MEiN
Pierwsze posiedzenie Komitetu Społecznego Rady Ministrów z udziałem szefowej MEN
Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska wzięła dziś, 31 stycznia br. udział w inauguracyjnym posiedzeniu Komitetu Społecznego Rady Ministrów pod kierownictwem wicepremier Beaty Szydło. Środowe spotkanie, w którym uczestniczył również Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki poświęcone było prognozie demograficznej Polski do 2030 roku.
Premier zapewniał, że rząd prowadzi politykę gospodarczą, budżetową i finansową pod każdym względem dopasowaną do potrzeb społeczeństwa. Podkreślił także, że to, na czym mu najbardziej zależy w kontekście prac Komitetu, to utrzymanie równowagi zarówno gospodarczej, jak i finansowej oraz budżetowej z uwzględnieniem komponentu społecznego.
Szef rządu mówił również o tym, że polityka rządu “stoi na dwóch nogach – gospodarczej i społecznej”.
– Postrzegamy te dwa wymiary jako jeden spójny, który musi działać dla dobra rodzin, dla dobra społeczeństwa i na tym będzie koncentrować się komitet do spraw społecznych – zapowiedział premier Mateusz Morawiecki.
Wicepremier Beata Szydło, która jest przewodniczącą Komitetu Społecznego dodała, że głęboko wierzy, że jeszcze w tej kadencji uda się przygotować i przeprowadzić projekty prospołeczne i proobywatelskie.
– Polityka, w której priorytetem i podstawowym celem nie byłoby czynienie wszystkiego, ażeby poprawić los wszystkich obywateli, za który wzięliśmy odpowiedzialność dwa lata temu, nie miałaby żadnego sensu. Jesteśmy po to, żeby realizować to, do czego zobowiązali nas nasi rodacy – podkreśliła Beata Szydło, wiceprezes Rady Ministrów.
Podstawą prawną powstania i funkcjonowania Komitetu Społecznego Rady Ministrów jest zarządzenie Prezesa Rady Ministrów z 20 grudnia 2017 r. w sprawie Komitetu Społecznego Rady Ministrów. W skład komitetu, poza wicepremier Beatą Szydło, wchodzą także m.in. szefowie resortów: rodziny, pracy i polityki społecznej, edukacji, kultury, nauki i szkolnictwa wyższego, spraw wewnętrznych i administracji, sprawiedliwości, zdrowia, rolnictwa, sportu, finansów oraz sekretarz do spraw europejskich.
Komitet Społeczny Rady Ministrów jest organem pomocniczym rządu i premiera. Do zadań Komitetu należy zapewnienie koordynacji działań i sprawne podejmowanie decyzji w sprawach społecznych oraz rekomendowanie ich premierowi, a także Radzie Ministrów.
Data: 2018/01/31
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe