Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY



Komunikaty MEiN

Olimpiada Historyczna Gimnazjalistów – finał z udziałem wiceministra edukacji

Maciej Kopeć Podsekretarz Stanu w MEN uczestniczył wczoraj w finale Ogólnopolskiej Olimpiady Historycznej Gimnazjalistów, który odbył się w Instytucie Historii Uniwersytetu Warszawskiego.
Wiceminister edukacji osobiście pogratulował laureatom olimpiady. W szczególny sposób podziękował nauczycielom i opiekunom za ich trud i wysiłek włożony w przygotowanie uczniów do wzięcia udziału w konkursie.
W swoim wystąpieniu wiceminister Maciej Kopeć podkreślił również, że finansowanie i wspieranie przedsięwzięć służących pracy z uczniem – szczególnie tym uzdolnionym oraz rozwijanie wśród uczniów świadomości historycznej jest ważnym elementem działań podejmowanych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.
Olimpiada Historyczna Gimnazjalistów ma charakter zawodów indywidualnych realizowanych zgodnie z regulaminem i terminarzem Olimpiady w czasie trzech etapów – szkolnego, okręgowego i centralnego, zróżnicowanych pod względem wymaganego od uczestników zakresu wiedzy i umiejętności. Głównym jej celem jest rozwijanie zainteresowań historycznych uczniów oraz tworzenie dla nich warunków do pogłębiania wiedzy i umiejętności z zakresu historii.
Udział w Olimpiadzie wzięło udział 1004 uczniów z całej Polski. Po eliminacjach na etapie szkolnym i okręgowym, do udziału w finale zostało zakwalifikowanych 68 uczniów. W trakcie eliminacji centralnych uczniowie rozwiązywali test z zakresu tematu przewodniego tegorocznej edycji „Wpływ reformacji w Europie i w Rzeczypospolitej na życie religijne, polityczne i gospodarczo-społeczne w XVI-XVII wieku”, a następnie odpowiadali na pytania z zakresu podstawy programowej z historii dla gimnazjum oraz na pytania dotyczące wybranych przez nich lektur (zgodnych z zainteresowaniami uczniów).
Oto najlepsi finaliści:
I miejsce: Paulina Zapotoczna z Gimnazjum nr 46 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Szczecinie.
II miejsce ex aequo: Karol Barta z Gimnazjum nr 72 Zgromadzenia Sióstr Augustianek w Krakowie oraz Kacper Grabowski z Gimnazjum nr 16 w Szczecinie.
III miejsce: Michał Dyrda z Gimnazjum Stowarzyszenia Absolwentów I LO w Przemyślu.
IV miejsce ex aequo: Marcin Borman z Publicznego Gimnazjum nr 10 Dwujęzycznego w Opolu oraz
Michał Jarosz z Gimnazjum Stowarzyszenia Absolwentów I LO w Przemyślu.
Finalistom i laureatom serdecznie gratulujemy!
Organizatorem wydarzenia było Polskie Towarzystwo Historyczne. Nad realizacją przedsięwzięcia czuwał Komitet Główny Olimpiady Historycznej Gimnazjalistów pod przewodnictwem dr hab. prof. US Małgorzaty Machałek.
Olimpiada Historyczna Gimnazjalistów zrealizowana została dzięki dotacji Ministerstwa Edukacji Narodowej

Departament Informacji i Promocji
Ministerstwo Edukacji Narodowej 

Data: 2017/03/06

 
Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe





Copyright 2024 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT