Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY



Komunikaty MEiN

Olimpiada Historyczna – finał z udziałem wiceministra edukacji

Maciej Kopeć Podsekretarz Stanu w MEN uczestniczył wczoraj, 10 kwietnia br. w finale 43. Olimpiady Historycznej, która odbyła się w Gdańsku.

W eliminacjach centralnych wzięło udział w sumie 94 uczestników z całego kraju wyłonionych podczas dwóch wcześniejszych etapów konkursu.

Wiceminister edukacji w swoim przemówieniu podkreślił jak ważną rolę pełni Olimpiada Historyczna w promowaniu zainteresowań historycznych uczniów oraz kształtowaniu wartościowych postaw. Zwrócił również uwagę na to, że w nowej podstawie programowej położono szczególny nacisk na nauczanie historii.

– W nowej podstawie z historii staraliśmy się przywrócić znaczący charakter i ważność tego przedmiotu w szkołach – powiedział Maciej Kopeć Podsekretarz Stanu w MEN.

Wiceminister edukacji przekazał szczególne gratulacje laureatom i finalistom Olimpiady. Podziękował także nauczycielom i rodzicom za zaangażowanie w pracę ze zdolnymi uczniami, dla których pasją jest historia.

Tytuł laureata XLII Olimpiady Historycznej przyznano 34 uczniom. Najwyższy wynik uzyskali:

Szymon Makowski z II Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Batorego w Warszawie.
Tomasz Żelezik z Publicznego Liceum Ogólnokształcącego nr II z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Konopnickiej w Opolu.
Arkadiusz Piskorz z V Liceum Ogólnokształcącego im. Augusta Witkowskiego w Krakowie.
Wiceminister edukacji z uznaniem wypowiadał się również o pracy Komitetu Głównego Olimpiady Historycznej, działającego pod przewodnictwem prof. Stanisława Roszaka. Dzięki wsparciu Ministerstwa Edukacji Narodowej, Instytutu Pamięci Narodowej oraz Kancelarii Sejmu wszyscy uczestnicy eliminacji centralnych wyjechali z Gdańska z atrakcyjnymi nagrodami.

Podczas gdańskiego finału olimpiady uczniowie pisali pracę pisemną, przygotowali analizę tekstu źródłowego oraz brali udział w egzaminach ustnych z wiedzy z wybranej specjalności.

Zakres merytoryczny obejmował m.in. przemiany i rozpad świata rzymskiego na Zachodzie (IV–VI w.), problem turecki w Europie w XIV–XV w. oraz rolę monarchy w systemie parlamentarnym Rzeczypospolitej od XVI do XVIII w. Członkowie jury zgodnie podkreślili bardzo wysoki poziom tegorocznej edycji konkursu

Organizatorem Olimpiady Historycznej jest Polskie Towarzystwo Historyczne.

 

Departament Informacji i Promocji
Ministerstwo Edukacji Narodowej 

Data: 2017/04/11

 
Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe





Copyright 2024 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT