Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY



Komunikaty MEiN

Ogólnopolska inauguracja roku szkolnego 2017/2018 z udziałem premier Beaty Szydło i minister Anny Zalewskiej

Z udziałem Prezesa Rady Ministrów Beaty Szydło i Minister Edukacji Narodowej Anny Zalewskiej w poniedziałek, 4 września br., rozpoczęła się ogólnopolska inauguracja roku szkolnego 2017/18.

Uroczystość odbyła się w Centrum Kształcenia Praktycznego w Dobrzechowie k. Strzyżowa na Podkarpaciu.

W całej Polsce we wszystkich typach szkół nowy rok szkolny rozpoczęło ponad 4,9 mln uczniów.

Inauguracja roku szkolnego w Dobrzechowie rozpoczęła się Mszą św. pod przewodnictwem biskupa Jana Wątroby – ordynariusza rzeszowskiego.

W swoim wystąpieniu Minister Edukacji Narodowej podkreśliła, że nowy rok szkolny rozpoczyna zmiany związane z wdrażaniem reformy edukacji.

– Dzisiaj po dokładnych przygotowaniach zaczynamy budowanie nowego systemu edukacji. Ten dotychczasowy nie mógł funkcjonować bez czteroletniego liceum z półtorarocznym kursem przygotowującym do matury, bez dobrej szkoły zawodowej, bez dobrej szkoły podstawowej – powiedziała Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska. – Każda szkoła ma być dobrze wyposażona, w każdym miejscu w kraju. Nauczyciel uczący w szkole ma być dobrze przygotowany do pracy z dziećmi – podkreśliła szefowa MEN.

Minister edukacji odniosła się również do nowej podstawy programowej, która od 1 września 2017 r. obowiązuje w klasie I, IV i VII szkoły podstawowej, I klasie branżowej szkoły I stopnia i I semestrze szkoły policealnej.

– Przygotowaliśmy bardzo nowoczesne podstawy programowe, które dają wolność nauczycielowi. To nauczyciel zbuduje program nauczania w zależności od tego, z jakimi dziećmi będzie pracował – powiedziała minister Anna Zalewska. – W nowym systemie uczniowie będą się uczyli podstaw programowania, czytali głośno na lekcjach, angażowali się w wolontariat. Do 2019 r. we wszystkich szkołach będzie szerokopasmowy internet – dodała.

Szefowa MEN w swoim wystąpieniu wskazała, że obecnie tylko 20 proc. szkół ma dostęp do szerokopasmowego internetu, a 25 proc. gimnazjów i 18 proc. szkół podstawowych ma gabinety przyrodnicze.

– Wesprzemy szkoły w zakupie pracowni. W 2018 ogłosimy program „Laboratorium”, tak aby zajęcia przyrodnicze odbywały się w laboratorium i były zajęciami twórczymi. W tym roku uruchomiliśmy program „Aktywna Tablica”. W ramach programu szkoły podstawowe zostaną wyposażone w tablice interaktywne, projektory, głośniki czy monitory dotykowe – powiedziała minister Anna Zalewska. – Chcemy wspierać szkołę, aby stawała się coraz bardziej nowoczesna – dodała. 

Data: 2017/09/04

 
Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe





Copyright 2024 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT