Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
Komunikaty MEiN
O roli pracodawców w kształceniu zawodowym – konferencja w MEN.
– Chcemy wspólnie z pracodawcami zmieniać szkolnictwo zawodowe w Polsce – powiedziała Minister Anna Zalewska.
Minister edukacji wzięła dziś udział w konferencji „Pracodawcy gwarantem pozytywnej zmiany w kształceniu zawodowym”. W spotkaniu uczestniczyła także wiceminister Teresa Wargocka.
Głównym tematem konferencji było znaczenie pracodawców w szkolnictwie zawodowym, wskazanie ich roli w systemie edukacji oraz zaprezentowanie konkretnych osiągnięć w zakresie edukacji. – Szkolnictwo zawodowe nie może czekać. Konieczne są pilne zmiany. Zachęcam państwa do współpracy, do przekazywania nam swoich pomysłów – zwróciła się do pracodawców Minister Anna Zalewska.
Minister edukacji zapowiedziała, że MEN przy wprowadzaniu zmian dotyczących szkolnictwa zawodowego współpracować będzie z innymi ministerstwami, a także z pracodawcami. Uczestnicy konferencji dyskutowali również o włączeniu pracodawców w rozwój szkolnictwa z wykorzystaniem środków europejskich oraz o zadaniach kuratorów oświaty w zakresie edukacji zawodowej. Podczas spotkania Jerzy Straszewski z Polskiej Izby Komunikacji Elektronicznej i Krzysztof Baranowski z Konfederacji Budownictwa i Nieruchomości zaprezentowali dobre praktyki w zakresie wprowadzania nowych zawodów.
Wiceminister edukacji Teresa Wargocka, odnosząc się do zaprezentowanych informacji, wyraziła opinię, że w Polsce istnieje wiele sprawdzonych modeli współpracy pomiędzy samorządami, pracodawcami i szkołami. Zapowiedziała także, że Ministerstwo Edukacji Narodowej będzie chciało skorzystać z tych dobrych doświadczeń. – Szkoła zawodowa powinna ściśle współpracować z pracodawcami na każdym etapie edukacyjnym ucznia i dostosowywać system nauki do regionalnego rynku pracy – mówiła Teresa Wargocka Sekretarz Stanu w MEN.
Wiceminister edukacji dziękując uczestnikom konferencji za ich udział w dyskusji podkreśliła, że zmiany w szkolnictwie zawodowym są jednym z czterech tematów ogólnopolskiej debaty „Uczeń. Rodzic. Nauczyciel – Dobra Zmiana”. Funkcjonowanie w Polsce szkół zawodowych będzie wiodącą kwestią omawianą podczas regionalnych debat oświatowych. Odbędą się one w województwie lubelskim, kujawsko-pomorskim, mazowieckim i opolskim. W poniedziałkowej konferencji udział wzięli przedstawiciele organizacji pracodawców, stowarzyszeń zawodowych, izb rzemieślniczych i gospodarczych oraz specjalnych stref ekonomicznych.
Departament Informacji i Promocji
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Data: 2016/02/15
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe