Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
Komunikaty MEiN
„Nauczyciele Kraju Ojczystego” w MEN
25 osób otrzymało we wtorek w MEN medal i tytuł „Nauczyciel Kraju Ojczystego”. Dotychczas przyznano to wyróżnienie 168 działaczom.
Uroczystość wręczenia medalu, przyznawanego przez Kapitułę Polskiego Towarzystwa Turystyczno–Krajoznawczego zorganizowano już po raz piąty. Do grona wyróżnionych osób należą czynni zawodowo nauczyciele i pedagodzy, wprowadzający młodych na turystyczne szlaki, uczący odkrywania krajoznawczych skarbów i smakowania prawdziwej wędrówki, starający się kształtować w młodym pokoleniu Polaków nawyki aktywnego uprawiania różnych form turystyki i krajoznawstwa.
W gronie „Nauczycieli Kraju Ojczystego” znaleźli się również ci, którzy obecnie są emerytami, ale przez długie lata pracy zawodowej wychowywali dzieci i młodzież, wykorzystując metody pracy wychowawczej Polskiego Towarzystwa Turystyczno– Krajoznawczego.
Według Polskiego Towarzystwa Turystyczno–Krajoznawczego „Nauczyciel Kraju Ojczystego” jest wybitnym przewodnikiem. Jednak zostać nim może każdy z wielotysięcznej rzeszy polskich turystów i krajoznawców, który zabiera ze sobą na wędrówki wychowanków, kolegów oraz pomaga im odkrywać piękno Ziemi Ojczystej.
Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego ustanowił odznaczenie uchwałą nr 190/XVII/2011 z dnia 29 stycznia 2011 roku w sprawie ustanowienia wyróżnienia honorowego w postaci tytułu i medalu Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego „Nauczyciel Kraju Ojczystego” oraz zatwierdzenia jego regulaminu. Wyróżnienie to jest przyznawane za minimum 10 letnią systematyczna pracę z dziećmi i młodzieżą. Pod uwagę brane są m.in.:
- szczególne osiągnięcia kandydatów prowadzących Szkolne Koła Krajoznawczo-Turystyczne lub sprawujących opiekę nad ich działalnością w zakresie kształtowania w młodym pokoleniu nawyków aktywnego poznawania i uprawiania różnych form turystyki i poznawania kraju ojczystego,
- udokumentowane osiągnięcia w organizowaniu i udziale wychowanków
- w poszczególnych etapach konkursów krajoznawczo-turystycznych przeznaczonych dla dzieci i młodzieży, w tym w szczególności konkursów organizowanych przez PTTK: Ogólnopolskim Młodzieżowym Turnieju Turystyczno – Krajoznawczym PTTK, Konkursie Krasomówczym, Ogólnopolskim Młodzieżowym Konkursie Krajoznawczym „Poznajemy Ojcowiznę”,
- szczególne zaangażowanie i wieloletnia aktywność w zakresie organizowania i prowadzenia różnych form turystyki i krajoznawstwa dzieci i młodzieży.
Data: 2015/10/20
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe