Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
Komunikaty MEiN
„Misja – książka!” – gala ogólnopolskiego konkursu literackiego w MEN
W poniedziałek, 20 marca br. w Ministerstwie Edukacji Narodowej odbyła się gala finałowa ogólnopolskiego konkursu literackiego dla szkół ponadpodstawowych „Misja–książka!”.
Laureatom i zwycięzcom konkursu pogratulował Maciej Kopeć Podsekretarz Stanu w MEN.
W swoim wystąpieniu wiceminister podziękował uczniom biorącym udział w konkursie oraz ich nauczycielom. Zachęcał także innych młodych ludzi do angażowania się w aktywności związane z propagowaniem czytelnictwo.
– Potrzebne są kolejne działania nauczycieli, polonistów i pedagogów na rzecz promocji czytania. Równie ważne jest pokazywanie młodych ludzi, dla których czytanie jest pasją – powiedział Maciej Kopeć Podsekretarz Stanu w MEN.
Konkurs „Misja – książka!” to ogólnopolski turniej literacki, w którym kilkuosobowe zespoły uczniów szkół ponadpodstawowych współzawodniczą ze sobą w tworzeniu własnej książki. Młodzi autorzy, z pomocą i wsparciem nauczycieli mieli za zadanie napisać opowiadanie i zaprojektować własną książkę – od pierwszej do ostatniej strony w inteligentnym systemie wydawniczym Ridero.
Uczniowie tworzyli książkę pod okiem nauczyciela, który zarówno reprezentował swoją drużynę, jak i czuwał nad procesem przygotowania zbioru opowiadań. Tematyka książki była całkowicie dowolna i uzależniona wyłącznie od uczestników konkursu. Wszystkie opowiadania w książce musiał łączyć jeden temat przewodni.
Do udziału w konkursie zgłoszono 837 książek, z których każda zawiera od kilku do kilkunastu napisanych przez uczniów opowiadań. W sumie wystartowały 844 drużyny szkolne oraz zarejestrowało się 1008 nauczycieli.
Zwycięzcy konkursu:
Laur Złotego Pióra otrzymali uczniowie V Liceum Ogólnokształcącego im. Augusta Witkowskiego w Krakowie, którzy tom opowiadań Układanka napisali pod opieką pana Dariusza Martynowicza.
Laur Srebrnego Pióra otrzymali uczniowie Dwujęzycznego Gimnazjum Atut Fundacji Edukacji Międzynarodowej we Wrocławiu za tom opowiadań pt. Czas
oraz uczniowie II Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza z Raciborza, którzy napisali opowiadania składające się na tom Kamienica.
Laur Brązowego Pióra otrzymali uczniowie Gimnazjum nr 25 im. Szarych Szeregów w Lublinie za opowiadania do tomu Flesz czasoprzestrzeni, uczniowie Gimnazjum im. św. Stanisława Kostki w Lublinie za tom opowiadań Historie zamknięte w butelce oraz uczniowie VI Liceum Ogólnokształcące im. J. Słowackiego w Kielcach, którzy napisali tom opowiadań Wewnątrz.
Organizatorami konkursu są fundacja Nowoczesna Polska i Ridero IT Publishing. Konkurs został objęty patronatem honorowym Ministra Edukacji Narodowej.
Departament Informacji i Promocji
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Data: 2017/03/21
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe