Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
Komunikaty MEiN
Międzynarodowe sukcesy polskich uczniów
7 złotych medali, 18 srebrnych i 17 brązowych zdobyli w minionym roku polscy uczniowie na zawodach międzynarodowych i olimpiadach przedmiotowych.
W 2016 roku na całym świecie odbyło się 15 międzynarodowych olimpiad przedmiotowych i zawodów, w których nasz kraj reprezentowało 66 uczniów ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.
Międzynarodowe olimpiady przedmiotowe i międzynarodowe zawody to prestiżowe konkursy, w których startują uczniowie z całego świata. Dla każdego z nich już sam udział w rywalizacji jest wielkim wyróżnieniem i nagrodą.
Najwięcej uczestników zgromadziła ubiegłoroczna 47. Międzynarodowa Olimpiada Fizyczna w Zurichu, w której startowało w sumie 450 uczniów z 90 krajów oraz 57. Olimpiada Matematycznej w Honkongu (600 uczestników z 11 krajów). Na pierwszej z nich polscy uczniowie zdobyli jeden srebrny medal i trzy brązowe, na drugiej wywalczyli cztery medale i dwa honorowe wyróżnienia.
Wysokie miejsca medalowe uczniowie z Polski zdobyli także na Mistrzostwach Rumunii w Matematyce, Europejskiej Olimpiadzie Matematycznej dla Dziewcząt oraz Polsko-Czesko-Słowackich Zawodach Matematycznych.
Złoty i srebrny medal oraz dwa brązowe polscy uczniowie przywieźli z 23. Olimpiady Informatycznej Krajów Europy Środkowej CEOI. Z kolei na 27. Zawodach Matematycznych Państw Bałtyckich w Finlandii licealiści z Gdyni, Rzeszowa, Szczecina, Tarnowa i Krakowa drużynowo wywalczyli I miejsce.
Z zawodów informatycznych Junior Balkan Olympiad in Informatiks w Macedonii młodzież z Gdyni i Lublina przywiozła trzy medale i jedno wyróżnienie.
Uczniowie uzyskując wysokie wyniki w przedmiotowych olimpiadach międzynarodowych mogą być kandydatami do stypendium Ministra Edukacji Narodowej. Każdego roku stypendium to otrzymuje ok. 60 laureatów międzynarodowych olimpiad z różnych dziedzin nauki.
Ministerstwo Edukacji Narodowej w trzyletniej perspektywie czasowej powierza i finansuje organizację olimpiad przedmiotowych, zawodowych i interdyscyplinarnych podmiotom wyłonionym w otwartym konkursie. Regulamin konkursu przewiduje organizację nie tylko olimpiady ogólnopolskiej, ale również międzynarodowej. MEN finansuje zarówno przygotowanie olimpiady (obozy naukowe i przygotowawcze), jak również udział polskich reprezentantów w olimpiadach międzynarodowych. W ramach zawartych z organizatorami umów istnieje możliwość finansowania udziału w olimpiadzie także uczniów zamieszkałych poza granicami Polski. Każdego roku w olimpiadach bierze udział od 220 do 250 tys. uczestników – uczniów gimnazjów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych.
Wszystkim ubiegłorocznym finalistom serdecznie gratulujemy, a uczestnikom kolejnych olimpiad życzmy powodzenia.
Departament Informacji i Promocji
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Data: 2017/01/03
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe