Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
Komunikaty MEiN
Medal „Pro Patria” dla wiceministra edukacji
Podczas Gali zakończenia IX edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Tematycznej „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego” podsekretarz stanu Maciej Kopeć został odznaczony medalem „Pro Patria”. Uroczystość odbyła się dzisiaj w Pałacu w Wilanowie.
Medal „Pro Patria”, przyznawany jest co roku przez Szefa Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych między innymi zasłużonym nauczycielom i organizatorom Olimpiady. Przez wiele lat, jako nauczyciel historii minister Maciej Kopeć kształtował świadomość historyczną młodego pokolenia. Przygotowani przez niego uczniowie uzyskali ponad 150 tytułów finalisty i laureata ogólnopolskich olimpiad i konkursów przedmiotowych, wojewódzkich i miejskich konkursów historycznych, byli stypendystami Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci, Ministra Edukacji Narodowej, Prezydenta Miasta Szczecina.
To nie pierwsze odznaczenie ministra Macieja Kopcia. Za wybitne osiągnięcia został już odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi i Medalem Komisji Edukacji Narodowej oraz wyróżniony: dwukrotnie nagrodą Ministra Edukacji Narodowej, dwukrotnie nagrodą Kuratora Oświaty, siedmiokrotnie nagrodą Prezydenta Miasta Szczecina, w tym nagrodą Primus Inter Pares dla najlepszego nauczyciela w Szczecinie, nagrodą Komitetu Głównego Olimpiady Historycznej i Medalem Olimpiady Historycznej oraz wieloma innymi nagrodami i wyróżnieniami różnych instytucji i organizacji.
Olimpiada „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego”, której IX edycja została dzisiaj zakończona w Pałacu w Wilanowie, to olimpiada tematyczna adresowana do zafascynowanych historią uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski, ze szczególnym uwzględnieniem uczniów zainteresowanych szeroko rozumianą historią wojskowości. Corocznie bierze w niej udział ok. 3-4 tysiące młodzieży. Początkowo miała formę konkursu, a od 2005 roku funkcjonuje jako oddzielna Olimpiada. Organizowana jest przez Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, Centralną Bibliotekę Wojskową oraz Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. Zawody finałowe w tegorocznej edycji odbywały się od 2 do 4 czerwca.
Data: 2016/06/04
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe