Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

DOKUMENT DO SPRAWDZENIA

ZAMÓW DOKUMENT

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNYKomunikaty MEN

Już 96% pieniędzy na podręczniki trafiło do samorządów

Do 21 sierpnia do samorządów trafiło 221 mln zł na zakup podręczników. To prawie 96% przyznanej kwoty dla województw.

 

Już prawie 93% samorządów złożyło wnioski o dotacje. W 14 województwach uruchomiono dla samorządów już ponad 90% środków przyznanej dotacji. Z tego pięć województw (mazowieckie, kujawsko-pomorskie, podlaskie, pomorskie, warmińsko-mazurskie) przekazało samorządom 100% wnioskowanej kwoty dotacji na podręczniki czyli 84 mln zł.

Dyrektorzy, aby otrzymać dotację już od połowy marca mogli przekazać do organu prowadzącego stosowne dane, a już w maju mogli otrzymać od organu prowadzącego pieniądze na zakup podręczników. Ci, którzy jeszcze tego nie zrobili, powinni wystąpić o dotację niezwłocznie. Ostateczny termin przekazania dotacji mija 15 października.

Trwa drugi rok reformy podręcznikowej. W roku szkolnym 2014/2015 bezpłatne podręczniki i materiały ćwiczeniowe otrzymali uczniowie pierwszej klasy szkoły podstawowej. W nadchodzącym roku szkolnym 2015/2016 dostaną je nie tylko pierwszoklasiści, ale i uczniowie drugiej i czwartej klasy szkoły podstawowej, a także uczniowie pierwszej klasy gimnazjum. Czwartoklasistom i uczniom pierwszych klas gimnazjów podręczniki i ćwiczenia kupi szkoła za pieniądze przekazane z MEN.

Reforma wprowadzana jest etapami. Do 1 września 2017 r. darmowe podręczniki i ćwiczenia dostaną uczniowie wszystkich klas szkół podstawowych i gimnazjów.

Już w jej pierwszym roku reformy, dzięki darmowym podręcznikom, w kieszeniach rodziców zostało 101 mln zł. W tym roku oszczędności wyniosą ponad 300 mln.

Harmonogram reformy podręcznikowej

 

Departament Informacji i Promocji
Ministerstwo Edukacji Narodowej 

Data: 2015/08/25

 
Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe

Copyright 2020 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT