Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
Komunikaty MEiN
Inauguracyjne posiedzenie Polsko-Ukraińskiej Rady Wymiany Młodzieży
Marzenna Drab Podsekretarz Stanu w MEN w piątek, 17 czerwca br. wzięła udział w inauguracyjnym posiedzeniu Polsko-Ukraińskiej Rady Wymiany Młodzieży. Na spotkaniu obecni byli także polscy i ukraińscy członkowie Rady, powołani przez Premiera RP i Premiera Ukrainy.
W swoim wystąpieniu wiceminister edukacji podkreśliła znaczenie dwustronnych stosunków pomiędzy Polską, a Ukrainą w dziedzinie wymiany młodzieżowej.
– Bardzo się cieszę, że po tylu miesiącach pracy organizacje z Polski i Ukrainy wreszcie będą mogły rozpocząć współpracę i dzielić się swoim doświadczeniem – powiedziała Marzenna Drab Podsekretarz Stanu w MEN.
Celem piątkowego posiedzenia Rady było uruchomienie dwustronnego mechanizmu współdziałania na rzecz wsparcia współpracy polskiej i ukraińskiej młodzieży. Realizacja działań Rady umożliwi systemowe wspieranie przez Polskę i Ukrainę wymiany młodzieżowej przez finansowanie najlepszych projektów współpracy młodzieży z obu krajów.
Na dofinansowanie projektów Ministerstwo Edukacji Narodowej przeznaczyło w 2016 roku 3 800 000 zł. Dzięki tym środkom młodzież z Polski oraz Ukrainy będzie mogła wspólnie realizować różnorodne działania edukacyjne. Celem tych inicjatyw będzie m.in. poznanie kultury i tradycji oraz historii obu krajów, obalenie stereotypów oraz nawiązanie kontaktów między młodymi uczestnikami projektów.
Oprócz młodzieży uczestnikami projektów mogą być również osoby pracujące z tą grupą wiekową. Pierwsze przedsięwzięcia polegające m.in. na organizacji wymian młodzieżowych lub seminariów wystartują już we wrześniu. Ukraińskie organizacje będą występować o uzyskanie wsparcia finansowego do Ministerstwa Młodzieży i Sportu Ukrainy, a polskie – do Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, która jest partnerem Ministerstwa Edukacji w Polsce.
Szczegółowe informacje dotyczące zasad i warunków realizacji polsko-ukraińskich projektów współpracy młodzieży w 2016 r. będą wkrótce dostępne na stronie internetowej Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji: www.frse.org.pl.
Polsko-Ukraińska Rada Wymiany Młodzieży stanowi nową platformę współpracy między Polską i Ukrainą powołaną na mocy Umowy między Rządem Rzeczypospolitej Polskiej, a Gabinetem Ministrów Ukrainy o Polsko-Ukraińskiej Radzie Wymiany Młodzieży (podpisano ją w Warszawie 9 września 2015 r.). Umowa sprzyja wzmacnianiu przyjaznych relacji między młodym pokoleniem Polaków i Ukraińców, poznawaniu kultury i historii obu Narodów, budowaniu postawy otwartości oraz rozwojowi dobrego sąsiedztwa.
Departament Informacji i Promocji
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Data: 2016/06/21
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe