Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
Komunikaty MEiN
Godzina kodowania w MEN
W czwartek w gmachu Ministerstwa Edukacji Narodowej w ramach ogólnoświatowej akcji „Hour of Code” odbyła się pokazowa lekcja kodowania.
Udział w niej wzięli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Ząbkach.
W programie spotkania zaplanowano programowanie z robotem Photon oraz warsztaty dla dzieci z druku 3D. Specjaliści zaprezentowali uczniom, w jaki sposób przebiega cały proces opracowywania, projektowania i wydruku w technologii trójwymiarowej. Pokazali również dzieciom przykłady zastosowania tych rozwiązań w praktyce.
Godzina Kodowania jest globalną akcją, w której udział biorą dziesiątki milionów uczniów z ponad 180 krajów. Z założenia każdy, bez względu na wiek może zostać organizatorem Godziny Kodowania i wziąć w niej udział.
Wtorkowe warsztaty wpisują się w realizowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej pilotażowy program nauki programowania w szkołach.
Celem pilotażu jest wprowadzenie i sprawdzenie w praktyce szkolnej powszechnej nauki programowania, w szczególności przetestowanie dostępnych rozwiązań służących nauce programowania oraz uruchomienie różnorodnych form wsparcia nauczycieli informatyki i edukacji wczesnoszkolnej,
Do 15 września br. do udziału w programie pilotażowym wdrożenia programowania w edukacji formalnej w oparciu o innowacje pedagogiczne zgłosiło się 1 592 szkół. Chcemy, aby od 1 września 2017 roku nauka programowania była realizowana na każdym etapie kształcenia w ramach nowej podstawy programowej.
W dziedzinie informatyzacji szkół Ministerstwo Edukacji Narodowej współpracuje z Ministerstwem Cyfryzacji przy realizacji programu, którego celem jest dostarczenie do wszystkich polskich szkół nowoczesnej, spełniającej europejskie standardy infrastruktury internetowej. Do 1 września 2018 r. chcemy wspólnie z Ministerstwem Cyfryzacji, doprowadzić do tego, aby wszystkie szkoły, nawet te najbardziej oddalone, były podłączone do sieci, okablowane w środku i wyposażone w niezbędny sprzęt.
Godzina Kodowania jest organizowana w ramach Tygodnia Edukacji Informatycznej (Computer Science Education Week). To wydarzenie adresowane do uczniów z całego świata. Można w nim uczestniczyć przez cały rok za pośrednictwem dowolnego urządzenia i miejsca, w którym jest dostęp do internetu. Celem tej inicjatywy jest przybliżenie uczniom nauki programowania, kodowania i zaprezentowanie możliwości wykorzystania technologii informatycznych w codziennym życiu.
Więcej informacji o kodowaniu znaleźć można na stronie internetowej www.godzinakodowania.pl
Departament Informacji i Promocji
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Data: 2016/12/08
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe