Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
Komunikaty MEiN
Finansowanie szkolnictwa zawodowego – konferencja z udziałem wiceminister Marzeny Machałek
– Musimy wypracować wspólną strategię, tak aby pieniądze przeznaczone na szkolnictwo zawodowe były dobrze wydatkowane – powiedziała w poniedziałek wiceminister edukacji.
Marzena Machałek Sekretarz Stanu w MEN uczestniczyła wczoraj, 5 czerwca w konferencji pn. „Młodzież-Szanse-Rozwój. Nowe szkolnictwo zawodowego dla nowoczesnej gospodarki”, która poświęcona była wsparciu szkolnictwa zawodowego ze środków europejskich.
Podczas spotkania w Karkonoskiej Państwowej Szkole Wyższej w Jeleniej Górze, wiceminister edukacji zachęcała dolnośląskich samorządowców, przedstawicieli specjalnych stref ekonomicznych oraz środowiska oświatowego do pełniejszego wykorzystywania dostępnych środków finansowych na rozwój szkolnictwa zawodowego.
– W regionalnych programach operacyjnych na edukację mamy 900 mln zł, w tym 250 mln na kształcenie zawodowe. To ogromne pieniądze. Na samym Dolnym Śląsku jest do wykorzystania jeszcze prawie 200 mln zł – powiedziała Marzena Machałek Sekretarz Stanu w MEN.
– Dyskutujmy jak mądrze wykorzystać pieniądze by zbudować szkołę zawodową – dodała.
Wiceminister Machałek podkreślała, że wdrażana obecnie reforma edukacji ma na celu ściślejsze powiązanie szkół z pracodawcami. Wskazała również, że wyzwaniem jest doskonalenie i pozyskiwanie nowej kadry dla szkolnictwa zawodowego oraz rozwój doradztwa zawodowego.
– Na Dolnym Śląsku w szkołach zawodowych kształci się około 45 tys. Jest pytanie, czy są oni dobrze kształceni w zawodach. Trzeba wesprzeć szkoły, aby kształciły w odpowiednich zawodach, potrzebnych na rynku pracy – powiedziała wiceminister edukacji. – Pracodawcy mają lukę pokoleniową. Chcemy dowiedzieć się bezpośrednio od nich, jak ich wesprzeć, czego potrzebują, aby kształcić nowoczesne kadry – dodała.
Podczas konferencji omówiono m.in. podział środków finansowanych w działaniach MEN dostępnych w Programie Operacyjnym Wiedza Edukacja Rozwój oraz w Regionalnych Programach Operacyjnych. Przedstawiono również projekty z zakresu modernizacji kształcenia zawodowego i doradztwa edukacyjno-zawodowego, realizowane przez Ośrodek Rozwoju Edukacji. Rozmawiano także na temat mobilności i partnerstwa dla rozwoju kształcenia zawodowego w ramach programu Erasmus+.
Udział w poniedziałkowej konferencji wzięli pracownicy MEN odpowiedzialni za fundusze strukturalne i kształcenie zawodowe, a także Ośrodka Rozwoju Edukacji, Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji i Dolnośląskiego Urzędu Marszałkowskiego.
Na kończenie konferencji, wiceminister edukacji odwiedziła Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych nr 2 w Jeleniej Górze.
Departament Informacji i Promocji
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Data: 2017/06/06
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe