Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
Komunikaty MEiN
Finały kolejnych olimpiad międzynarodowych – młodzi Polacy z medalami!
Trzy srebrne, dwa brązowe i dwa honorowe wyróżnienia zdobyli młodzi Polacy na 14. Międzynarodowej Olimpiadzie Lingwistycznej w Indiach. Z kolei młodzi chemicy z Tbilisi przywiozą jeden złoty i trzy srebrne medale.
Wczoraj zakończyły się dwie kolejne międzynarodowe olimpiady przedmiotowe – lingwistyczna w Mysuru w Indiach oraz olimpiada chemiczna w Tbilisi w Gruzji. Na obu z nich młodzi Polacy odnieśli sukces!
Międzynarodowa Olimpiada Lingwistyki Teoretycznej, Matematycznej i Stosowanej (w skrócie Międzynarodowa Olimpiada Lingwistyczna) jest jedną z najnowszych olimpiad. Jej przedmiotem jest lingwistyka deskryptywna, teoretyczna oraz matematyczna. Udział w niej nie wymaga specjalistycznej wiedzy lingwistycznej ani znajomości języków obcych. Wystarczy umiejętność syntetycznego i analitycznego myślenia, formułowania i dedukcyjnego badania hipotez.
Konkurs jest otwarty dla uczniów wszystkich typów i poziomów szkół i wszyscy uczestniczą w nim na tych samych zasadach. Jednak do olimpiady nie można przystąpić indywidualnie, jedynie za pośrednictwem macierzystej szkoły lub międzyszkolnego koła zainteresowań. Indywidualna część zawodów obejmuje 5 zadań, na rozwiązanie których zawodnicy mają 6 godzin. Zadania dotykają najważniejszych zagadnień teoretycznej, matematycznej i stosowanej lingwistyki: fonetyki, morfologii i semantyki.
Podczas Międzynarodowej Olimpiady Lingwistycznej rozgrywany jest także turniej drużynowy. 4-osobowe drużyny z każdego państwa rozwiązują w czasie 3-4 godzin wyjątkowo trudne i czasochłonne zadanie lingwistyczne.
Srebrny medal w Indiach zdobyli:
- Zofia Kaczmarek z Liceum Akademickiego w Toruniu
- Krzysztof Choszczyk z XXVII Liceum Ogólnokształcącego w Warszawie
- Maciej Paliga uczeń VIII Liceum Ogólnokształcącego w Katowicach.
Brązowy medal do Polski przywiozą: Wojciech Piątek z III Liceum Ogólnokształcącego we Wrocławiu oraz Agnieszka Dudek z XIV Liceum Ogólnokształcącego we Wrocławiu. Z kolei wyróżnienia zdobył Dawid Bucki z V Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie oraz Rafał Pragacz LO Świętej Jadwigi Królowej w Kielcach.
Zakończyła się również 48. Międzynarodowa Olimpiada Chemiczna. Do Tibilisi w Gruzji przyjechało 300 najlepszych uczniów reprezentujących 75 państw.
Złoty medal zdobył tam Michał Gala z I Liceum Ogólnokształcącego im. E. Dembowskiego w Gliwicach. Srebrny medal do Polski przywiozą: Mikołaj Świerczyński z I LO im. M. Kopernika w Łodzi,Adam Klukowski z XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie oraz Dominika Zajkowska z I LO im. Adama Mickiewicza w Białymstoku.
W połowie sierpnia odbędzie się również międzynarodowa olimpiada informatyczna w Kazaniu i olimpiada geograficzna w Pekinie. Na nich również obecni będą przedstawiciele Polski.
Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!
Data: 2016/08/01
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe