Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
Komunikaty MEiN
Finał ogólnopolskiej akcji BohaterON – włącz historię!
Maciej Kopeć Podsekretarz Stanu w MEN wziął udział w podsumowaniu ogólnopolskiej kampanii BohaterON – włącz historię! Uroczysta gala finałowa odbyła się wczoraj w Muzycznym Studiu Polskiego Radia w Warszawie.
Akcja BohaterON – włącz historię! pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej odniosła wielki sukces. Polacy wysłali do Powstańców Warszawskich 97 359 kartek. Warto dodać, że ponad 10 tys. z nich zostało wykonanych ręcznie zarówno przez dzieci, jak i dorosłych.
Kartkę do Powstańca Warszawskiego mógł wysłać każdy. Przez cały czas trwania akcji, od 3 sierpnia do 2 października, bezpłatne pocztówki były dostępne w placówkach Poczty Polskiej, punktach Lotto, pociągach Pendolino, wybranych samochodach Uber, Muzeum Powstania Warszawskiego oraz u wolontariuszy podczas koncertów Lata z Radiem. Kartki można było również wysłać przez internet.
Projekt BohaterON umożliwiał nie tylko podziękowanie Powstańcom Warszawskim za patriotyczną postawę, ale także poszerzenie wiedzy historycznej. Na stronie internetowej www.bohateron.pl zostały przedstawione sylwetki wybranych uczestników walk o stolicę.
Dodatkowo w szkołach ponadpodstawowych w całej Polsce przeprowadzono cykl warsztatów edukacyjnych, w których wzięło udział 1014 uczniów. Młodzież obejrzała premierowy odcinek o Powstaniu Warszawskim przygotowany przez zespół videoblogerów znanych pod nazwą „Historia bez cenzury”. Można było także zagrać w opracowaną na tę okazję grę „Cenzura”. Kluczowym elementem każdego spotkania było wypisanie kartek do Powstańców.
Głównym punktem wczorajszej gali finałowej było symboliczne przekazanie na ręce obecnych na uroczystości Powstańców Warszawskich oraz dyrektora Muzeum Powstania Warszawskiego Jana Ołdakowskiego wykonanych przez dzieci kartek wysyłanych do bohaterów walk o stolicę. Już niebawem wszystkie pocztówki i listy za pośrednictwem Muzeum Powstania Warszawskiego trafią do adresatów.
Data: 2016/11/10
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe