Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY



Komunikaty MEiN

„Etyka nie tylko dla smyka” – spotkanie z udziałem wiceminister Joanny Berdzik

Wiceminister edukacji – Joanna Berdzik wzięła udział w spotkaniu podsumowującym pilotaż projektu „Etyka nie tylko dla smyka”.

„Etyka nie tylko dla smyka” – to projekt realizowany przez Wydział Rozwoju Kompetencji Społecznych i Obywatelskich Ośrodka Rozwoju Edukacji we współpracy z Centralnym Biurem Antykorupcyjnym.

Projekt skierowany jest do nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej. Jego głównym celem jest wspieranie nauczycieli pierwszego etapu edukacyjnego w realizacji zagadnień etycznych i antykorupcyjnych, w ramach założeń podstawy programowej kształcenia ogólnego. Celem jest także zwiększenie roli środowiska oświatowego w kształtowaniu postaw etyczno-moralnych uczniów, przygotowując ich do współdziałania w budowaniu demokratycznego społeczeństwa.

Prace nad projektem rozpoczęto w styczniu 2014 r. Do realizacji zadań powołano ogólnopolską sieć koordynatorów – nauczycieli konsultantów, doradców metodycznych z regionalnych placówek doskonalenia nauczycieli. To oni wspólnie z zespołem zaproszonych do współpracy ekspertów – filozofów i etyków wspólnie przygotowali pilotażową wersję publikacji „Etyka nie tylko dla smyka. Poradnik dla nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej„.

Poradnik składa się z części teoretycznej, wprowadzającej w tematykę kształtowania postaw moralno-etycznych w edukacji wczesnoszkolnej oraz z części metodycznej, zawierającej scenariusze zajęć i ćwiczeń do realizacji zagadnień etycznych i antykorupcyjnych w edukacji wczesnoszkolnej wraz ze wskazówkami metodycznymi.

W okresie od września do listopada 2014 r. 21 koordynatorów regionalnych projektu ”Etyka nie tylko dla smyka” przeszkoliło, w oparciu o przygotowaną publikację, zespół 236 liderów edukacji wczesnoszkolnej – pracujących dalej z nauczycielami i uczniami klas 1-3 w 219 szkołach na terenie 12 województw: dolnośląskiego, kujawsko-pomorskiego, łódzkiego, małopolskiego, mazowieckiego, opolskiego, śląskiego, świętokrzyskiego, podlaskiego, warmińsko-mazurskiego, wielkopolskiego i zachodniopomorskiego.

Pilotaż projektu w szkołach trwał do 30 kwietnia 2015 r. W piątek (12 czerwca) odbyło się jego podsumowanie. 

Data: 2015/06/12

 
Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe





Copyright 2024 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT