Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
Komunikaty MEiN
E-podręczniki – niezwykła lekcja we Wrocławskim Ogrodzie Zoologicznym.
Cały świat jest miejscem zdobywania wiedzy – wiedzą o tym uczniowie, którzy wzięli dziś udział w niezwykłej lekcji z e-podręcznikiem.
We wtorek we Wrocławskim Ogrodzie Zoologicznym odbyła się niezwykła lekcja z wykorzystaniem e-podręczników. Przyglądała się jej wiceminister edukacji – Joanna Berdzik.
We wrocławskim Afrykanarium odbyło się spotkanie „Cały świat jest miejscem zdobywania wiedzy. E-podręczniki do przedmiotów przyrodniczych jako narzędzie do uczenia się zawsze i wszędzie”.
Spotkanie przygotowało Centrum Kształcenia Ustawicznego Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, którego autorzy i redaktorzy stworzyli e-podręczniki do przedmiotów ścisłych.
To oni zaprezentowali we wtorek e-podręczniki do przyrody, biologii, geografii, chemii, fizyki oraz edukacji dla bezpieczeństwa dla II, III i IV etapu edukacyjnego. Autorzy zademonstrowali spójną i konsekwentną koncepcję dydaktyczną, którą zrealizowali tworząc e-podręczniki. Natomiast nauczyciele, którzy już wykorzystywali je w pracy na lekcjach, podzielili się swoimi doświadczeniami i pomysłami.
Ponieważ e-podręczniki z założenia miały stwarzać możliwość nie tylko samodzielnego uczenia się w dowolnym miejscu, ale i wyjścia z klasą poza salę lekcyjną, lekcja pokazowa z ich wykorzystaniem odbyła się właśnie w zoo. Wzięli w niej udział uczniowie z Gimnazjum nr 21 we Wrocławiu.
Pierwszy pakiet e-podręczników od końca sierpnia jest już dostępny na stronie www.epodreczniki.pl
Kolejne pojawiają się na stronie każdego dnia. Komplet e-podręczników będzie udostępniony do 15 listopada.
Docelowo na platformie internetowej www.epodreczniki.pl znajdzie się kompletny zestaw do nauki 14 przedmiotów – począwszy od szkoły podstawowej do matury: e-podręczniki do edukacji wczesnoszkolnej, języka polskiego, historii i społeczeństwa, historii, wiedzy o społeczeństwie, przyrody, geografii, biologii, chemii, fizyki, matematyki, zajęć komputerowych, informatyki oraz edukacji dla bezpieczeństwa.
W sumie zamieszczonych będzie blisko 4000 lekcji i zajęć, w tym ok. 1000 lekcji z matematyki, ok. 200 lekcji z informatyki, ok. 790 lekcji z przedmiotów przyrodniczych, ok. 1250 lekcji z przedmiotów humanistycznych oraz 495 zajęć z edukacji wczesnoszkolnej.
E-podręczniki nie tylko przekazują wiedzę, ale również kształtują kompetencje cyfrowe, czytelnicze i medialne. Uczą programowania. Wykorzystują naturalną skłonność dzieci i młodzieży do wspólnej pracy i zabawy, fascynację nowymi technologiami i światem Internetu.
E-podręczniki są całkowicie bezpłatne i dostępne on-line nie tylko dla uczniów i nauczycieli, ale również dla wszystkich zainteresowanych. Przygotowuje je Ośrodek Rozwoju Edukacji wraz z partnerami. Partnerem technologicznym, twórcą platformy edukacyjnej jest Poznańskie Centrum Superkomputerowo Sieciowe. Podręczniki do edukacji wczesnoszkolnej przygotowało wydawnictwo Grupa Edukacyjna. Za przedmioty humanistyczne odpowiada Uniwersytet Wrocławski, za matematykę i informatykę Politechnika Łódzka, za przedmioty przyrodnicze Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu.
Projekt jest współfinansowany z funduszy Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
Departament Informacji i Promocji
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Data: 2015/10/06
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe