Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
Komunikaty MEiN
Dyktando z języka niemieckiego w Kałuszynie z udziałem wiceminister edukacji i Małżonki Prezydenta RP
W poniedziałek wiceminister edukacji Teresa Wargocka towarzyszyła Małżonce Prezydenta RP Agacie Kornhauser-Dudzie podczas wizyty w Gimnazjum im. 6 Pułku Piechoty Legionów im. Józefa Piłsudskiego w Kałuszynie (powiat miński).
W szkole odbywało się V Regionalne Dyktando Języka Niemieckiego. Agata Kornhauser-Duda odczytała teksty dyktanda dla uczniów gimnazjum i liceum.
Podczas sprawdzania prac, wiceminister edukacji wspólnie z Pierwszą Damą odwiedziły mieszczącą się w szkole Izbę Pamięci Narodowej będącą specjalną pracownią nauczania historii.
Uczniowie podsumowali projekt „Historia miasteczka z koziołkiem w herbie w zbiorach Izby Pamięci Narodowej”. W przygotowanej prezentacji wspomnieli o najciekawszych eksponatach oraz wybitnych postaciach wywodzących się z lokalnej społeczności, które brały udział w walkach niepodległościowych. Gromadzone w Izbie eksponaty, dokumenty, fotografie, książki, przedmioty, militaria, listy i wspomnienia przyczyniają się do kształtowania i pogłębiania postaw patriotycznych. Stanowią one również istotny element w procesie wychowawczym oraz dydaktycznym dzieci i młodzieży.
Na zakończenie wydarzenia odbyła się gala finałowa konkursu, podczas której ogłoszono zwycięzców w poszczególnych kategoriach wiekowych i rozdano nagrody.
Pierwsza Dama pogratulowała laureatom i wręczyła zwycięzcom – Mistrzom Ortografii Niemieckiej – drobne upominki. Małżonka Prezydenta zaznaczyła, że uczenie się języka obcego to także kontakt z kulturą i tradycją innych narodów, co ułatwia ich zrozumienie, a to z kolei kształtuje postawy tolerancji i akceptacji wobec innych narodów.
Organizatorami przedsięwzięcia było Gimnazjum im. 6 Pułku Piechoty Legionów im. Józefa Piłsudskiego w Kałuszynie (powiat miński) i Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego.
Patronat nad wydarzeniem objęło Mazowieckie Kuratorium Oświaty w Warszawie, Burmistrz Kałuszyna, Ambasada Niemiec, Ambasada Austrii oraz Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Warszawie.
Fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP
Departament Informacji i Promocji
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Data: 2017/02/10
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe