Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNYKomunikaty MEiN

Bezpieczeństwo informatyczne w szkole

Urszula Augustyn - sekretarz stanu w MEN, pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa w szkołach zainicjowała dzisiaj rozmowy dotyczące bezpieczeństwa informatycznego w szkołach. W zorganizowanym przez nią spotkaniu wzięli udział przedstawiciele organizacji oraz firm zajmujących się tą tematyką.

- Musimy wypracować standardy bezpieczeństwa informatycznego w szkołach. Ważne jest także, aby nie tylko uczniowie i nauczyciele, ale i rodzice mieli świadomość jak ważny to temat – powiedziała w trakcie rozmowy Urszula Augustyn.

W spotkaniu wzięli udział m.in. Krzysztof Głomb - prezes stowarzyszenia „Miasta w Internecie", Andrzej Grzybowski - koordynator projektu „Kreatywna Szkoła", Tomasz Kuczyński z poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego, Michał Sołtan - szefa firmy IRS oraz odpowiedzialna za edukację w firmie Microsoft - Cecylia Szymańska - Ban.

Uczestnicy spotkania przyznali, że priorytetem w tym zakresie powinno stać się wypracowanie dokumentu, w którym zostaną zapisane - stosowane przez szkoły - standardy bezpieczeństwa informatycznego.

- Naszym celem jest zapewnienie bezpieczeństwa osobom korzystającym ze szkolnych sieci oraz ochrona danych – powiedziała Urszula Augustyn.

 

Departament Informacji i Promocji
Ministerstwo Edukacji Narodowej 

Data: 2015/01/28

 
Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe

Copyright 2024 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT