Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
Komunikaty MEiN
Ambasador Litwy w MEN – rozmowy z wiceministrem edukacji
Minister Maciej Kopeć Podsekretarz Stanu w MEN spotkał się w czwartek, 31 sierpnia br. z Šarūnasem Adomavičiusem, Ambasadorem Nadzwyczajnym i Pełnomocnym Republiki Litewskiej w Rzeczypospolitej Polskiej.
Rozmowa dotyczyła sytuacji oświaty polskiej mniejszości narodowej na Litwie i litewskiej mniejszości narodowej w Polsce w związku ze zbliżającym się rozpoczęciem roku szkolnego 2017/2018.
Wiceminister edukacji Maciej Kopeć zapewnił, że wszystkie kwestie związane z organizacją oświaty litewskiej mniejszości narodowej w związku z wdrażaną reformą systemu edukacji są na bieżąco monitorowane, a zmiany konsultowane były z przedstawicielami mniejszości narodowych. W trakcie rozmowy podkreślił również dobrą współpracę z wydawnictwem Aušra, które przygotowuje podręczniki dla litewskiej mniejszości narodowej.
Minister edukacji przychylił się do prośby Ambasadora i zapewnił o gotowości spotkania z przedstawicielami szkół w Sejnach i Puńsku. Ambasador Šarūnas Adomavičius podziękował z kolei za dotychczasową współpracę Narodowego Centrum Egzaminacyjnego w Wilnie z Centralną Komisją Egzaminacyjną w Warszawie w zakresie egzaminu maturalnego z języka litewskiego w szkołach dla polskiej mniejszości narodowej na Litwie. Strony zgodziły się, że kontakty ekspertów do spraw egzaminów zewnętrznych i pogłębienie współpracy obu podmiotów zapewni wysoką jakość egzaminów maturalnych zarówno dla absolwentów szkół polskiej mniejszości narodowej na Litwie, jak i dla absolwentów szkół z litewskim językiem nauczania w Polsce.
Odnosząc się do kwestii oświaty polskiej mniejszości narodowej na Litwie, Maciej Kopeć Podsekretarz Stanu w MEN podkreślił wagę zachowania sieci szkół z polskim językiem nauczania na Litwie. Samorząd miasta Wilna wyraził zgodę na ubieganie się przez szkoły im. Mickiewicza i im. Konarskiego o status tak zwanych „długich gimnazjów” (zespół szkoły gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej).
Obecnie Strona polska liczy na dobrą wolę Ministerstwa Oświaty Republiki Litewskiej i zatwierdzenie uchwały samorządu. Ambasador Šarūnas Adomavičius zapewnił o przychylności władz litewskich w tej sprawie.
Departament Informacji i Promocji
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Data: 2017/08/31
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe